Elle Kennedy - Omyl

29. listopadu 2017 v 11:44 | C.ind.ere.lla |  Romantika
Ano, pořád mám spoustu práce do školy a ano, nějak nejsem schopná se dokopat k tomu všechnu ji udělat. Zvlášť když obloha za oknem vypadá, jako by každou chvíli měla spustit sněhovou nadílku. To by se člověk nejradši zavrtal pod peřinu s čajem a dobrou knížkou a nevystrčil ani špičku nosu. Ale ať chci sebevíc, před prací neuteču. Takže hned jak dokončím tuhle recenzi, přísahám, že se vrhnu na svoje školní povinnosti. Ostatně, čím dřív je budu mít z krku, tím dřív se dostanu k tomu čtení. :)

Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2016
Počet stran: 344
Série: Off-Campus
Díl: druhý

Oficiální anotace: John Logan může mít, kteroukoli holku si zamane. Pro hvězdu univerzitního hokejového týmu je život jeden velký večírek. Za jeho sexy úsměvy a okouzlujícím šarmem se ale skrývá stále rostoucí zoufalství, že se po promoci dostane do slepé uličky.
Rychlovka s Grace Iversovou měla jen na okamžik rozptýlit jeho chmurné myšlenky. Poté co ji ale od sebe kvůli jednomu hloupému omylu odehnal, je Logan odhodlaný obětovat poslední ročník vysoké, poslední rok své svobody, aby ji přesvědčil, že by mu měla dát druhou šanci.
Grace se po letních prázdninách vrací zpátky na Briarovu univerzitu, starší, moudřejší, a bez myšlenek na toho arogantního hokejistu, kterému málem věnovala své panenství. Už není ta uťápnutá chudinka, jako když se setkali poprvé. Jestli Logan očekává, že se za ním připlazí a bude žadonit o pozornost jako jiné holky, tak se vážně plete. A že ji chce zpátky? To se tedy bude muset pořádně snažit..

Moje hodnocení: 82 %
Vysoká škola se přímo hemží zajímavými lidmi. Je to šance, jak navázat nové styky a nová přátelství stejně jako možnost pokračovat v těch starých. Univerzita navíc umožňuje všem lépe poznat sám sebe, dospět a utřídit si priority. A protože lidé se bez ustání mění, zvlášť ve studentském věku, o překvapivé vztahové zvraty tady není nouze...Logan má zásadní problém. Zakoukal se do přítelkyně svého nejlepšího kamaráda. A protože v žádném případě nechce lézt Garrettovi do zelí ani zahodit jejich přátelství, snaží se dvojici vyhýbat, kde jen může. Veškerý svůj volný čas proto tráví v soukromí svého pokoje nebo na divokých večírcích, kde si to rozdává s každou svolnou dívkou. Sex mu totiž dokáže alespoň na chvilku vyhnat z hlavy Hannu. Ale jak dlouho může takhle fungovat?
Grace je zatím v prvním ročníku a na vysoké se teprve pomalu rozkoukává, i ona však dobře ví, kdo jsou hokejisti a jaká je jejich popularita. Když tak jednoho večera nečekaně zabuší na její dveře John Logan, okamžitě ví, o koho jde. Přestože Logan se k ní dostal vlastně omylem, nakonec spolu stráví příjemný večer a vypadá to na nadějný začátek trvalejšího přátelstí nebo dokonce vztahu. Pak ale Logan všechno parádně pokazí. Neprozřetelně Grace přizná, že je pro něj pouhým rozptýlením a ona ho bez milosti vyhodí. A bez ohledu na to, jak rychle si Logan svou chybu uvědomí, získat tuhle holku zpátky nebude jen tak.

Stejně jako v případě prvního dílu se jedná o vysokoškolskou romanci s předvídatelným závěrem, to ale neznamená, že by nešlo o příjemné, odpočinkové čtení. Grace s Loganem jsou si v mnohém podobní, i když rozhodně ne stejní. Kupříkladu oba mají rozvedené rodiče. Zatímco ti Gracini však spolu báječně vycházejí a nevadí jim očas strávit nějaký čas pohromadě, ti Loganovi na sebe odmítají byť jen promluvit, natož se setkat. A aby toho nebylo málo, Loganův otec je těžce závislý alkoholik vyžadující neustálou péči, čímž klade na své syny ohromnou zátěž a brání jim v uskutečňování jejich snů.
I tentokrát jde v příběhu o víc než jen plytký románek mezi hlavními hrdiny. Autorka řeší především rodinné vztahy a jejich komplikovanost, stejně tak hodnoty skutečného přátelství. Pravda, některé její způsoby, jak vybruslit z ožehavých situací jsou až moc pohádkové, takhle realita obvykle nefunguje, ale s ohledem na žánr knihy je to odpustitelné.
V knize se opět střídají kapitoly vyprávěné oběma protagonisty, díky čemuž má čtenář šanci proniknout hlouběji do jejich životů. Navíc se vrací na scénu i hrdinové předchozího dílu, především Garrett a Hanna, ale i další Loganovi spolubydlící a přátelé. Příběh je opět vyprávěn nesmírně čtivě, s vtipem a lehkostí, takže stránky velmi rychle ubíhají.

Omyl je velmi oddechovou záležitostí ideální na dlouhé zimní večery, které pomalu nastávají. Připravte se na trochu přeslazenou romantiku a spoustu erotiky, ale pokud čas od času rádi sáhnete po lechtivějším čtením, určitě si tenhle román užijete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama