Ohlédnutí za rokem 2016!

31. prosince 2016 v 20:35 | C.ind.ere.lla & Frozie |  O nás
Rok se s rokem sešel, zaše jsme o něco starší, snad i moudřejší a hlavně bohatší o zkušenosti a zážitky. Když nad tím tak uvažuju, vlastně dost nerada bilancuju. Ale jednou ročně se to asi patří. A tak tedy pár slov o tom, jaký pro mě rok 2016 vlastně byl...

  • Přečetla jsem víc než 170 knih - většinu z toho tvoří povinná četba, ale našla se i beletri. Knih podle mého vlastního výběru jsem letos zvládla 75.
  • Navštívila jsem nějakých 30 divadelních představení, některá dokonce opakovaně.
  • Pomohla jsem v práci připravit tři premiéry.
  • Přežila jsem zkouškové období na obou svých vysokých školách a přesvědčila se, že dvě školy najednou je sice fuška, ale o to větší zábava.
  • Užila jsem si trochu toho cestování. Kupříkladu jsem se podívala do Španělska a splnila si jeden s cestovatelských snů návštěvou Alhambry, prošla jsem si Bratislavu a Budapešť a dala si svařák na jedněch z nejkrásnějších vánočních trhů světa ve Štrasburku a Colmaru. :)
Pojďme se ještě jednou vrátit ke knížkám. Už víte, že jsem jich přečetla vážně hodně. Nerada sestavuju žebříčky, protože si říkám, že když nějakou knihu ocením, jinou by to mohlo mrzet. A to bych svým kamarádkám přece nemohla udělat. Přesto zmíním aspoň pár, které se mi letos vážně dostaly pod kůži.
Hned v lednu to byl román současné ruské autorky s názvem Lazarovy ženy. Poměrně náročná psychologická sonda do duší tří žen pohybujících se okolo profesora Lazara.
Další kniha, která se mě silně dotkla, byl tak trochu netradiční příběh Líbali jsme se, v němž se David Levithan zabývá postavením gayů napříč dvacátým stoletím.
V červnu se mi pod kůži zaryly hned dvě knížky. Nejdřív to byl srdcervoucí román Než jsem tě poznala a následně silný příběh o nedostatku komunikace Vše, co jsme si nikdy neřekli.
Přes léto jsem se snažila číst hlavně oddechové kousky, ale přesto jsem sáhla i po něčem náročnějším v podobě román Laskavé bohyně. A myslím, že na něj nikdy nezapomenu.
V září se mi pod kůži dostal román Švadlena a objevila jsem jedno z nejlepších pohádkových převyprávění - The Wrath & The Dawn.
A tím posledním, co mě letos uchvátilo, byla Dickensova Vánoční koleda, kterou jsem si dopřála na Štědrý den. :)


Musím otevřeně přiznat, že rok 2016 pro mě byl jeden z nejdůležitějších v mém životě. Doufám, že podobně přelomové roky ještě přijdou, ale už teď vím, že díky věcem, které jsem v letošním roce zažila, se mi letošek vpíše do paměti. Na vysoké škole jsem nejprve úspěšně dokončila druhý ročník a letos mě již čekají pouze státníce. Mnohem důležitější byl ale fakt, že jsem se na poslední chvíli přihlásila na Erasmus a dokonce i úspěšně prošla výběrovým řízením. Díky tomu jsem tak mohla strávit jeden semestr v překrásném Štrasburku (mám pro vás přichystané ještě nějaké články, tak se těšte). Ani nedokážu popsat, jak moc mi toho ten semestr přinesl. Naučila jsem se žít a starat se sama o sebe v cizí zemi, potkala spoustu cílevědomých lidí, kteří mě přinutili jít si za svými sny a hlavně získala obrovské množství zkušeností a názorů.
Kromě toho jsem samozřejmě hodně cestovala. Nejprve jsem v dubnu navštívila nádherné Slovinsko, jehož příroda mi totálně učarovala a ráda bych se tam ještě vrátila. Následně jsem s rodinou navštívila jih Španělska, které mi učarovalo snad ještě víc. V srpnu mě pak ještě čekal výlet se ségrou do Bratislavy a Budapeště, který jsme si moc užily. Během pobytu ve Francii jsem pak navštívila mnohá místa. Rozhodně musím vypíchnout Heidelberg a také Colmar.
Knih jsem za celý rok zvládla přečíst 72 a zaujalo mě jich hned několik. V první řadě to byl román Celest Ng zmíněný výše, následně mě chytly romány českých autorek Anny Bolavé a Kateřiny Tučkové. Jejich knihy řadím k tomu nejlepšímu, co jsem za celý rok přečetla. Jako poslední bych ráda vyzdvihla Khaleda Hosseiniho a jeho Lovce draků.

Zítra se již všichni probudíme do nového roku. Je to den, kdy můžeme všichni začít s čistým štítem a splnit si všechna naše přání. Zkuste to ale letos jinak. Ta jedna noc z vás totiž nového člověka neudělá. Zkuste být pouze tou nejlepší verzí sami sebe. Netrapte se maličkostmi, které nemůžete změnit a naopak ovlivňujte věci, které změnit můžete. Travte čas se svou rodinou a blízkými, hodně se usmívejte, pijte dobrý kafe a jezte ještě lepší dorty. A hlavně nikdy nezapomeňte číst!
Přejeme Vám jen ten nejkrásnější rok 2017. Hlavně hodně zdraví, ale taky lásky a spokojenosti a doufáme, že na náš blog zavítáte i během nového roku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama