#Travel - Bratislava

26. srpna 2016 v 20:46 | Frozie |  O nás
Před pár dny jsme se vrátily z naší poznávací dovolené ve městech na Dunaji. Tedy ne úplně, Vídeň jsme protentokrát vynechaly, návštěvu Bratislavy a Budapeště jsme si však maximálně užily. Dnes bych vám chtěla povědět něco málo o prvním z výše zmíněných měst.

Jen tak mimochodem, máte rádi cestovatelské články? Já osobně je čtu s chutí a ještě raději pro Vás sepíšu případné tipy... záleží ale hlavně na Vás. Tak mi dejte vědět do komentářů Váš názor :)


Minulé úterý jsme společně s Markét nastupovaly na pražské Florenci do našeho oblíbeného žlutého autobusu. Do Bratislavy se dá dostat celkem dost způsoby, od vlaku po několik autobusových přepravců, taže záleží čistě na Vás, jakou cestu zvolíte. My tradičně využily Student Agency a asi po čtyřech hodinách vystupovaly na autobusovém nádraži Mlynské Nivy. Trolejbusem jsme dojely do centra, kde jsme se ubytovaly v Pension Petit, a protože jsme na projití Bratislavy měly pouze půl dne, okamžitě jsme vyrazily směr Bratislavský hrad.

Co se týče ubytování, můžu to naše doporučit. Podle recenzí jsem čekala ledacos, ale konečný výsledek mě mile překvapil. Vše bylo čisté, nové, účelně zařízené a i snídaně byla super.

Jelikož jsme bydlely v centru, k cíli své cesty jsme dorazily asi za 15 minut. Dovnitř jsme ale nešly, protože v hradních útrobách se skrývají muzea, která nás zrovna nelákala. Takže jsme jenom udělaly pár fotek a prošly si zahradu, která nedávno prošla rekonstrukcí (ostatně stejně jako hrad) a je opravdu nádherná. Poté jsme už pokračovaly dál v prozkoumávání města.
Slezly jsme z hradu do historického centra, které je vážně malinkaté. Troufám si říct, že i u nás v Kutné Hoře je větší :D Za cíl jsme měly Primaciálný palác, ve kterém se měl ukrývat Zrcadlový sál. Palác jsme našly bez problémů, co nás ovšem zarazilo byl fakt, že vevnitř jsme byly jediné turistky. Přitom návštěva stojí za to! Krásné prostory a pokud jste studenti jako my, máte vstup zdarma :)
Po projití paláce byl akorát čas na svačinu, takže jsme se stavily na zmrzlinu v Gellateriu Arthur. Zmrzlina byla super, ale podle mě dostávali Slováci větší porce #somsherlock (ach ten nacionalismus :D). Se zmrzlinou v ruce jsme se pomalým krokem vypravily ke kostelu sv. Alžběty, který se od jiných odlišuje svou barvou - je totiž celý modrý (a to dokonce i uvnitř). Po zhlédnutí této památky nám zbývala už pouze UFO vyhlídka. K té jsme došly podél břehu Dunaje, který mě osobně zaujal nejvíce z celého města. Lemoval ho totiž nespočet barů, restaurací a dokonce i malá pláž či hřiště na pétanque.

UFO vyhlídka je určitě věcí, kterou byste v Bratislavě neměli vynechat. Je z ní výhled na celé město, pokud je hezké počasí je prý možné vidět i Tatry. Zas tak závratné panorama ale nečekejte, což je obecný problém Bratislavy. Z hradu vidíte totiž na most s vyhlídkou a z mostu zase na hrad. Městu chybí cokoliv dalšího, čím by se člověk mohl kochat. Zatímco v Praze nebo v Budapešti během 19. století vyrostla spousta reprezentativních budov, Bratislava jako celkem nevýznamné město o tuto zástavbu přišla. Proto cokoliv, co lze ve městě najít, je buď gotické nebo zase až moderní.Nicméně potom, co jsme z vyhlídky slezly, nastala největší komplikace. Najít totiž v centru města restauraci podle našeho gusta bylo téměř nereálné. Zdálo se mi, že jsou restaurace silně zameřené na americkou klientelu. Všude samé burgery, žebírka, křidýlka... nic proti, ale zrovna na tuhle kuchyni jsme chuť neměly, chtěly jsme spíš nějakou pizzerii. Ty jsme tam našly všehovšudy dvě, takže jsme si vybraly Pizzerii Gatto Matto a výběr to byl správný. Rozhodně tamější pizzu řadím k těm nejlepším, co jsem kdy jedla. Po tom, co jsme si nacpaly bříška, jsme už zamířily na pokoj, kde jsme více než unavené padly do peřin.

Ráno jsme už pouze posnídaly, zabalily a zamířily do dalšího cíle naší dovolené. O tom ale zase příště :)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janie Janie | Web | 26. srpna 2016 v 21:16 | Reagovat

V Bratislavě jsem nikdy nebyla, díky za přiblížení :). Připadá mi to tedy na památky docela chudé město :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama