Huntley Fitzpatricková - Můj život u sousedů

1. srpna 2016 v 13:23 | C.ind.ere.lla |  Young Adult
Prázdniny se dneškem přehouply do své druhé půle, ale to rozhodně není důvod ke smutku. Školáci před sebou mají ještě měsíc, vysokoškoláci ve většině dva a já je pochopitelně hodlám věnovat čtení. :) Dnes přináším recenzi na příjemnou letní oddechovku.


Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2014
Počet stran: 372

Oficiální anotace: Garrettovi jsou všechno to, co Reedovi nejsou - hlasití, chaotičtí a láskyplní. A Samantha Reedová nemůže odolat a každý večer tuto úžasnou rodinu pozoruje ze svého střešního okna a touží být jednou z nich…… až jednoho letního večera za ní vyšplhá Jase Garrett. Jak dopadne jejich první láska? Vše je téměř dokonalé až do okamžiku, kdy se stane něco, co změní celý Samanthin svět. Musí se náhle rozhodnout a zvolit si, kterou z obou rodin zachrání.Moje hodnocení: 78 %
Každá rodina je jiná a specifická. A životní styl některých lidí se dost výrazně liší. Tak je i v případě Reedových a Garrettových, sousedů z malého pobřežního městečka v Connecticutu. Zatímco Reedovi žijí v maximálním pohodlí a přepychu, neustále uklízí a zakládají si na svém spořádaném životě, u Garrettových vládne permanentní chaos, pořádek se příliš neřeší a neustálý křik dětí nikomu z nich nedělá vrásky. Jak to dopadne, když se dva zcela neslučitelné světy propojí?

Samantha je sedmnáctiletá dcera senátorky, která vždycky žila jako v bavlnce. Její matka je přímo posedlá čistotou a tím, jak se na veřejnosti prezentuje. Sam je na to zvyklá, ale přesto občas uvažuje o tom, jestli může být život i jiný. Potajmu proto sleduje jejich sousedy - Garrettovi, kteří jsou vším, co její matka nenávidí. Jsou hluční, mají osm dětí a na zahradě pořádný nepořádek. Přesto je jimi Sam přímo fascinována. A tak tráví dlouhé hodiny na střeše a pozoruje sousední dům, dokud se jednou večer nerozhodne jeden z jeho obyvatel osobně představit.
Jase Garret je ve stejném věku jako Sam, ale na rozdíl od ní je třetí z osmi sourozenců. Miluje zvířata - doma jich má slušnou sbírku - a svou rodinu, o kterou se vzorně stará. Na všeobecný chaos, který u nich vládne, si dávno zvykl a vychutnává si především teplo rodinného krbu. Samanthu pozoruje zhruba stejně dlouho jako ona jeho rodinu. A když už na ně ta holka pořád kouká, asi by bylo načase se seznámit.

Jak to ve správných letních románech bývá, dva teenageři se setkají, zamilují a žijí šťastně až do smrti. Ani v případě této knihy Huntley Fitzpatrickové nechybí milostný příběh, nejde však jenom o něj. Autorka skrz své dva hrdiny demonstruje odlišné způsoby života i životní hodnoty. Sam a Jase jsou každý z jiného prostředí, dostalo se jim jiné výchovy a jiného vzdělání. Na jedné straně stojí senátorka Reedová, veřejně činná žena bez poskvrny na své pověsti, na druhé Garrettovi, na které celé městečko kouká skrz prsty. Ovšem v příběhu vystupuje mnohem víc postav a rozmanitých charakterů. Třeba Clay Tucker, třicátník, který se vypracoval z ničeho a buduje si úspěšnou politickou kariéru nebo sourozenci Masonovi - vzorná premiantka Nan a její problémový bratr Tim.
Kniha řeší především mezilidské vztahy. Mati partnery, v rodině, v přátelství či v zaměstnání. Poukazuje na řadu problémů dnešní doby, jako je kariérismus, neschopnost vzájemné komunikace, předsudky a nesmyslné zášti. Zároveň ale představuje klasické hodnoty jako jsou láska, rodina, pocit bezpečí a zodpovědnosti.

Můj život u sousedů je milou letní romancí o hledání svého místa ve světě, o nutnosti volby a loajalitě k rodině. Nejedná se o prvoplánové dívčí čtení, protože život hlavních hrdinů rozhodně není bez chybičky. Je to ale však příjemná oddechovka k vodě nebo do parku, která k létu rozhodně patří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama