Knižní plány na léto

30. června 2016 v 15:38 | C.ind.ere.lla |  O nás
Máme tady poslední červnový den, což znamená, že školáci si vyzvedli vysvědčení a teď je čekají dva měsíce sladkého volna. Já mám sice přes léto poměrně hodně práce, protože se chystám psát diplomku, ale přesto se pokusím najít si trochu času na čtení. Vlastně toho mám v plánu poměrně hodně, takže uvidíme, kolik z toho nakonec stihnu. Možná mi pár knížek zůstane nepřečtených do podzimu, ale to se teprve uvidí. Takže jdeme na to, co mi leží na nočním stolku a čeká, až to otevřu?


Jako první mě očekává série Percy Jackson. Celou jsem ji četla už před nějakou dobou, hádám, že to budou tak tři čtyři roky, a na všechny díly to jsou recenze. Letos v létě si chci dát re-reading, protože mi tahle série připadá jako správně oddechové čtení k vodě i na cesty. Pokud jde o knížky na fotkách, Percyho Jacksona nemám vlastního, takže jsem si celou sérii půjčila z knihovny. Asi si časem pořídím vlastní vydání, ale pro letošní léto mi budou vypůjčené stačit. :)
A hned jak skončím s Percym Jacksonem, vrhnu se na volně navazující spin-off sérii Bohové Olympu. Ta je moje vlastní, první tři díly jsem dostala před nějakou dobou jako recenzní výtisky a tím pádem je mám přečtené, poslední dva jsem si koupila sama a zatím se k nim nedostala. A protože se mi nechtělo číst konec série, aniž bych si připomněla úvod, rozhodla jsem se ji přelouskat celou.
Pokud se to povede, mohla bych těhle deset bichliček zvládnout za červenec, ale těžko říct, kolik budu mít nakonec času. Navíc se může stát, že si budu chtít četbu proložit něčím z odlišného soudku. Ostatně mám doma v knihovničce přes sedmdesát nepřečtených knížek a měla bych s tím něco dělat.


Pokud jde o další knížky, které jsem si naplánovala, je to taková směsice různých žánrů. Nejprve tu máme Nonstop knihkupectví pana Penumbry, což je kniha, o které jsem toho hodně slyšela a už nějaký pátek se na ni chystám, ale pořád se nenašel čas. Tak teď to snad konečně vyjde. Přeci jen, správný knihomol by si měl knížku o tajemném knihkupectví přečíst. :)
Další v pořadí je Druhá dcera. Na tuhle knihu jsem kdysi četla recenzi a zaujala mě, takže jsem si řekla, proč to nezkusit. Autorka je v zahraničí docela dobře hodnocená, navíc kniha se odehrává v 19. století, což je mé oblíbené období. Zatím nevím, jestli se mi bude líbit, ale rozhodně ji zkusím.
Třetí v pořadí je knížka Zúčtování, druhý díl ze série Elixír. První díl jsem četla už před nějakou dobou jako recenzní výtisk a líbil se mi, takže na pokračování jsem hodně zvědavá. Jen mě trochu mrzí, že poslední díl trilogie u nás asi nevyjde. Co se dá dělat, závěr si přečtu v angličtině. Jestli na to někdy najdu čas.
No a poslední kniha téhle hromádky je román Všechno je jinak. Tuhle knížku už mám v knihovničce taky pěkně dlouho, protože jsem ji dostala k recenzi. Tu nakonec psala ségra, která má román přečtený a líbil se jí. Pro mě je to humorné letní čtení, které si s sebou nejspíš povezu k moři.


To poslední, co mám na léto v plánu, jsou další dva díly série Dynastie Morlandů. Protože čtu tempem jeden díl měsíčně, čeká mě v letních měsících sedmé a osmé pokračování. Zatím jsem se pročetla na konec 17. století a ve Věrných kavalírech a Nečekaném dědictví by mě mohlo čekat století 18. Tak uvidíme.

Jak to nakonec dopadne a kolik toho za léto přečtu, se teprve uvidí. Čeká mě poměrně hodně povinné četby, navíc jsem si ještě nevybrala knížky na červenec a srpen v rámci výzvy Rok variability a mám v knihovně rezervaci na nějaké oddechové čtení. Ale protože se snažím svoje závazky plnit, snad to vyjde i s naplánovanými knížkami.
A co vy? Máte nějaké knižní plány na léto nebo si budete četbu vybírat náhodně? Ať tak nebo tak, užívejte sluníčka, cestování a prázdnin, než nám znovu vypukne škola. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama