Richelle Mead - Poslední oběť

21. září 2015 v 15:23 | C.ind.ere.lla |  Young Adult
Máme tady zase pondělí. Příští týden mi začíná škola, takže můj volný čas se radikálně omezí. Nejvíc mě fascinuje, že ještě pořád němám rozvrh, takže jsem moc zvědavá, jak se mi podaří skloubit dvě školy, práci a ještě si ušetřit nějaké volno. Popřejte mi štěstí, ať se z toho do Vánoc nezblázním. Pro dnešek aspoň recenze na poslední díl Vampýrské akademie a už brzy přinesu i nějakou recenzi divadelní na oslavu zahájení nové sezóny. :)


Nakladatelství: Domino
Rok vydání: 2011
Počet stran: 440
Série: Vampýrská akademie
Díl: šestý

Oficiální anotace: Vražda. Láska. Zrada.
A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy.
Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…

Moje hodnocení: 96 %
Hrdinové Vampýské akademie mají šťastně po maturitě a zabydlují se na královském dvoře, ale jejich život nemá být snadný. V předchozích dílech autorka situaci tak zamotala, že bude otázkou velké zručnosti a ještě většího štěstí celý příběh zase rozplést. Zvládnou naši oblíbenci vyváznout bez šrámů na těle i na duší?

Rose je sice mistrní v dostávání se do malérů, ale takhle špatně na tom ještě nebyla. Trčí uvězněná v maličké cele a čení obvinění z vraždy. A to ne jen tak ledajaké, ale rovnou královraždy. Královna Taťána byla brutálně probodnuta stříbrným kůlem a všechno nasvědčuje tomu, že v tom má prsty naše oblíbená malá dhampýrka. Její přátele nevěří, že by něco podobného spáchala, ale potřebují pro ni získat čas. Rose musí zmizet z královského dvora a ostatní se mezitím pokusí očistit její jméno.
Původní plán je prostý - Rose zůstane ukrytá na bezpečném místě spolu s Dimitrijem a alchymistkou Sydney. To by ale nebyla naše hrdinka, aby se nezačala tomuto plánu vzpírat. Zvlášť když má nápad jak umožnit Lisse stát se právoplatnou členkou královské rady. Těsně před smrtí královna Rose napsala vzkaz a teď je jen na ní, jak s ním naloží. Rozhodně ale nebude sedět se založenýma rukama.
A dění na královském dvoře? Lissa s přáteli se horlivě snaží zjistit pravdu o Taťánině vraždě, ale situace se poněkud zkomplikuje, když začne volba nového vládce. Všichni vědí, že potřebují co nejvíc času. A způsob, jak ho získat, mají přímo před nosem - je to Lissa, poslední členka rodu Dragomirů, která se znočehonic ocitá v boji o královský trůn, o nějž nikdy nestála.

Závěrečný díl série je plný nečekaných zvratů a šokujících rozuzlení. Jednotlivé postavy si začínají až bolestně uvědomovat, co to znamená být dospělý a zodpovědný a že bezpečnému životu na školních pozemcích už definitivně odzvonilo. Čelí výzvám a bojují s nepřáteli i se sebou samými, aby zjistili, kdo ve skutečnosti jsou a kam patří. Každý si musí v životě najít své místo. Některým to ublíží, jiné to potěší, ale nikdo už nikdy nebude stejný.
Pokud srovnáte první a poslední díl, pochopíte, jak moc se naši hrdinové změnili. Rose je pořád ta impulzivní rebelka, ale mnohem víc si uvědomuje, že skutečný život je o něčem jiném. Lissa se ze všech sil snaží nést odkaz své rodiny a hrdě ho reprezentovat. A obě dvě potřebují ve svém snažení oporu - v sobě navzájem i v dalších přátelích a partnerech. I když... komu vlastně můžou věřit?

Poslední oběť je rozhodně důstojnou tečkou za celou sérií. Kombinuje v sobě všechno, co jsme si oblíbili už v předchozích díl a přidává neopakovatelnou atmosféru. Je tady akce, romantika, výhry i zklamání. Celé to má jen jednu chybu na kráse - že je to skutečně poslední díl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama