Ohlédnutí za rokem 2014!

31. prosince 2014 v 12:05 | C.ind.ere.lla&Frozie |  O nás
Tak se nám zase rok s rokem sešel. Člověku se ani nechce věřit, že už to je taková doba. Za těch 365 dní se toho spoustu stalo, změnilo k lepšímu i horšímu, ale takový už je život. A místo abych vás zatěžovala nějakou zpovědí, mrkněme se, kolik knížek jsme za letošek přečetly.

F: Začnu já, protože to bude kratší výčet. Loni v prosinci jsem si dala jako hranici 100 knih a počítala jsem s tím, že je v pohodě zvládnu. Ukázalo se však, že jsem trochu přecenila své síly. S nástupem na vysokou školu mi přibyla celá řada povinností, které musím bezodkladně plnit, a proto jsem se nakonec dostala k číslu 72. Z toho dvě knihy byly odborné a patřily k povinné četbě. :) Do příštího roku si těch knížek zadám míň a snad je všechny zvládnu.

C: Já jsem četla jako divá, z většiny povinnou četbu. Ale našel se i čas na nějakou tu beletrie. Ostatně recenzemi jsme vás obě zásobily pravidelně. Celkem jich bylo 126 - z toho 28 bylo odborných. Zrecenzovala jsem 16 recenzních výtisků, což někomu může připadat málo, ale já knihy čtu radši ze zájmu než z povinnosti. Svůj limit zvládnout 70 knih, jsem tak dokonce o pořádný kus překonala, musím se pochválit. :)
A plnila jsem ještě jednu výzvu se spoustou komplikovaných podbodů. A světe div se, ona se mi povedla zvládnout. :)
Prvním úkolem bylo přečíst aspoň po jedné knize z deseti různých sérií. Těch sérií jsem nakonec nakousla 17. Některé jsem přečetla komplet - třeba Erilian nebo The Selection, z dalších mi ještě mraky stránek chybí. Nicméně dostala jsem se po dlouhé době k tolik opěvované Písni ledu a ohně a jsem za to ráda. Zatím jsem přečetla první dva díly a jen co najdu trochu času, pustím se do třetího.
Druhým úkolem bylo rozečíst tři nové série. Těch nových, které jsem začala od prvního dílu, bylo 12.
Třetí úkol, deset knih z mé knihovničky koupených před rokem 2014, nebyl problém. Momentálně mám v knihovně přes 60 nepřečtených knih. Sice soustavně pracuju na snižování tohohle čísla, ale vzhledem k tomu, že nové knihy stále dostávám i kupuju, dá to práci. Každopádně za letošek jsem těch restíků přečetla 16 a další začnu likvidovat během zkouškového období, až se poperu se zkouškami.
Dalším bodem bylo 5 knih v angličtině. Nakonec jsem jich zvládla 8. A čtení v angličtině mě začalo vážně bavit, takže v něm rozhodně hodlám pokračovat. Ve čtečce mám spoustu titulů, jen mi to časově nevychází. A jako takový bonus jsem si stříhla ještě jednu knížku ve francouzštině a druhou mám rozečtenou. :)
Pátý úkol byly obálky podle barev. Našla jsem knížku ke každé ze zadaných, i když občas to bylo poměrně složité hledání. Tak si to vezměmě popořadě. Přečetla jsem 4 bílé, 2 žluté, 4 oranžové, 3 červené, 2 rúžové, 4 fialové, 5 modrých, 3 zelené, 3 hnědé, 1 šedou a 4 černé. Ostatní knihy měly obvykle obálku tak barevnou, že žádná konkrétní barva nepřevládala.
Co se týče knížek podle abecedy, občas to byla zábava. Třeba najít knihu začínající na X nebo Q je docela oříšek. Ale věřte nebo ne, ony existují. Jak jsem tedy dopadla tady? Od A bylo 8 knih, 2 od B, po jedné od C a Č, 10 od D, 3 od E, po jedné od F a G, 3 od H, 1 od I, 6 od J, 2 od K, 1 od L, 9 od M, po 2 od N a O, 6 od P, 1 od Q, 4 od R, 8 od S, 1 od Š, 12 od T, 1 od U, 2 od V, po 1 od W, X a Y a 3 od Z.
Co se týče autorů a jejich národností, zavítala jsem do devíti různých zemí. Drtivá většina všech mnou přečtených knih je od Američanů, ale v těsném závěsu za nimi jsou Francouzi a Češi. Do seznamu se mi dostalo i pár Britů a Kanaďanů, a po jednou Němci, Italovi, Irovi a Australanovi.
Pokud jde o autory, od nichž jsem do letoška nic nečetla, objevila jsem rovnou padesátku nových. Ne všichni mě zaujali a tudíž ne ke všem se vrátím, ale našla jsem i pár dobrých, kteří si mě získali po prvních pár stranách.
A poslední kritérium, kniha podle délky názvu. Jednoslovných názvů bylo 25, dvouslovných 24, trojslovných 25, čtyřslovných 7, pětislovných 5, šestislovných taky 5 navrch jeden kousek osmislovný.

Myslím, že tolik by k vyčerpávajícímu výčtu stačilo. Novou výzvu už máme připravenou, podrobněji vás s ní seznámíme v zítřejším článku. Tak si užijte Silvestr a hodně štěstí do nového roku 2015!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | E-mail | Web | 2. ledna 2015 v 11:16 | Reagovat

Super článek a velká gratulace k tolika knihám. To já se svými cca 30 knihami jsem uplně mimo :-(
přeju abyste se v tom letošním roce měly krásně a přečetly knihy, které jste si stanovily. Jinak hru o trůny mám celou na čtečce, tak snad se k ní také někdy dostanu, protože ten seriál je skvělý.

2 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 2. ledna 2015 v 11:27 | Reagovat

[1]: Taky mám kompletní Hru o trůny ve čtečce, za což jsem vážně ráda, protože jsou to šílený bichle, který nemůžeš nikam vzít, kdežto čtečka se vejde do každý kabelky. Vzhledem k tomu, že každá ta kniha má něco kolem tisícovky stránek mi trvá tak měsíc se jí prolouskat, když přečtu všechny školní povinnosti. Ale letos celou sérii prostě zvládnu, o tom není pochyb. :)

3 Sabča Sabča | E-mail | Web | 2. ledna 2015 v 15:37 | Reagovat

[2]: Moc Ti držím palce. Já přemýšlela, že bych začala číst někde od té třetí knihy, aby mi pak na to navazoval seriál ale zase se mi nechce číst to odprostřed takže budu muset všechny přečíst :-) ale ten počet stránek mě vážně odrazuje :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama