Alessandra R. Torreová - Dívka z 6E

17. prosince 2014 v 16:32 | C.ind.ere.lla |  Thriller & Detektivka
Překvapivě dobrá kniha o jednom nesmírně zvláštním životě...

Nakladatelství: Noxi
Rok vydání: 2014
Počet stran: 288

Oficiální anotace: Deanna Maddenová alias Jessica Reillyová je přitažlivá mladá žena, která si na živobytí vydělává poskytováním virtuálního sexu na internetovém livechatu. U klientů je oblíbená a na svou finanční situaci si díky lukrativní práci rozhodně nemůže stěžovat. Ale Deanna ve skutečnosti není tou rozvernou slečnou, za kterou ji její online známosti považují. Už tři roky se nikoho nedotkla, už tři roky neopustila svůj byt. Už tři roky volí dobrovolné uvěznění a minimální kontakt s vnějším světem, protože jen tak dokáže ovládat nutkání, se kterým se musela naučit žít. Nutkání zabíjet.
Temný erotický thriller začínající autorky, který čtenářům nabízí možnost nahlédnout do života i myšlenek ženy stižené zhoubnými vražednými touhami a současně poodhalit roušku obklopující výnosný a přesto mimo hranice branže téměř neznámý svět virtuálních erotických služeb, si získal mnoho příznivců po celém světě díky neotřelému ústřednímu tématu a čtivému stylu, jenž čtenáře vtáhne do děje a nepustí až do poslední stránky.


Moje hodnocení: 88%
I život, který si sami vyberete, může být nesmírně těžký. Deanna o tom ví svoje, protože žije uvězněná mezi čtyřmi stěnami svého bytu. Toto dobrovolné vězení nikdy neopouští a zároveň nikomu nedovolí, aby vešel. Setkání s lidmi ji děsí víc, než cokoliv na světě. Bojí se totiž svých zabijáckých choutek.

Deanna bývala úplně obyčejná holka. Studovala střední, měla bezvadnou rodinu sestávající z rodičů a dvou mladších sourozenců a prakticky nic jí nechybělo. Ovšem pak přišel osudný den, kdy její matce "přeskočilo" a povraždila celou rodinu. Deanna toto zabjácké běsnění přežila díky své nepřítomnosti. Svět se jí však v momentě zhroutil a obrátil o sto osmdesát stupnů. Najednou zůstala na krku babičce s dědou, ztratila domov i chuť žít. A jednoho dne se u ní objevila chuť zabíjet. Přišla nepozvána a dívku ovládla. A Deanna, která nikdy nechtěla nikomu ublížit, se raději uchýlila do bytu 6E, odkud nikomu neuškodí...
Na první pohled může kniha působit jako poněkud monotónní vyprávění o životě modelky livechatu, opak je však pravdou. Deanna se rozhodne změnit identitu, přejmenuje se na Jessicu Reileyovou a po síti poskytuje erotické služby. Je to jedna z mála prací, které může vykonávat, aniž by přišla do kontaktu s lidmi. Tedy... s těmi reálnými. Klientům na internetu přes monitor jen těžko ublíží. Všechno šlape jako po drátkách. Jessica slušně vydělává, veškeré nákupy řeší donáškovou službou a nemá důvod svůj byt opouštět. Pak si však soukromý chat zapne muž, který jí rázem obrátí život vzhůru nohama.

Autorka dokázala v knize výborně propojit erotiku s napětím a přidat řadu překvapivých zvratů. Její hlavní hrdinka je nesmírně silnou osobností, navíc má úžasnou dispciplínu. Vždyť k do z nás by dokázal zůstat do konce života zavřený v bytě bez lidského kontaktu? A i když se to vzhledem k jejímu životnímu stylu může jevit zvláštně, nepostrádá silné morální cítění. A občas může být pekelně těžké rozhodnout se, co je vlastně správné.

Kniha je brilantně napsaná, klidné pasáže střídají akci a nechybí spousta exkurzí do mysli hlavní hrdinky. Autorka vypráví střídavě ich a er formou. Hlavní vypravěčkou je tady Deanna alias Jessica, její pasáže čtenář okamžitě pozná, protože vypráví ich formou. Krom ní však v příběhu vystupuje i celá řada dalších postav. Jejich příběhy jsou líčeny er formou, ale z omezeného úhlu pohledu, který sice dovoluje pohlédnout do hlavy konkrétního vypravěče, ale už neumožňuje podrobnější prozkoumání okolních postav.
Výhodou příběhu je, že si udržuje svižné tempo a to především díky krátkým kapitolám. Na necelých tři sta stranách jich je přes osmdesát. Právě díky členění a střídání různých vypravěčů však příběh nezůstává stát na místě a velmi rychle plyne. Autorce se navíc musí nechat, že píše velmi čtivě a dá to hodně práce odtrhnout se.

Dívka z 6E slibuje nečekaný zážitek a svůj slib do posledního písmenka splní. Je tady trocha erotiky, trocha napětí, trocha dobrodružství. Všeho je tak akorát, aby příběh nebyl překombinovaný a zůstával čtenářsky zajímavý. Ač thrillery a detekticky nepatří ke knihám, které obvykle čtu, v tomto případě knihu ráda doporučím, protože za přečtení rozhodně stojí. Takže až vás tahle červená obálka praští do očí, neváhejte a hmátněte po ní. Aspoň si budete moct pod stromeček nadělit trochu neobvyklého napětí.

Tímto děkuji nakladatelství Noxi za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Knihy v srdích Knihy v srdích | Web | 17. prosince 2014 v 20:22 | Reagovat

Už jsem viděla jednu recenzi na tuhle kniha a ukazuje se, že to opravdu bude zajímavé. Tvá recenze mě hodně navnadila a knihu si budu muset sehnat. Mě třeba už anotace přišla originální. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama