Letní tag

21. července 2014 v 13:25 | C.ind.ere.lla&Frozie |  O nás
Už je to nějaká doba, co jsme se ségrou přihlásily do projektu Summer reading na blogu Kouzelná klubovna. Nicméně od té doby nějak nebyl čas splnit všechny zadané úkoly. A protože brzy odjíždíme na prázdniny, máme tady pro vás Letní tag. Příjemné počtení. :)1. Jakou knihu si představíš, když se řekne léto?
C: Těch knížek mi naskakuje několik a všechno jsou to dívčí romány, které jsem četla už před pěknou řádkou let. Bylo to pro mě oddychové letní čtení s naivní hlavní hrdinkou, u kterého nebylo zapotřebí moc přemýšlet. Asi nejvíc mám s létem spojeny dva romány - Sólo pro Kristýnu a Znamení blíženců. Oba se odehrávají během letních prázdnin, oba jsou příjemně naivní a hlavně v sobě mají úžasnou letní atmosféru protkanou kouzlem prvních lásek. :)

F: Zrovna teď mě napadá knížka od Morgan Matsonové - Amy a Roger: Na cestě. Je to příjemné oddechové čtení, které zároveň není romantickým klišé. Hrdinové jsou sympatičtí a jejich cesta (ať už ta v autě nebo jejich psychický vývoj) je skvělým příběhem.

2. Jakou postavu si spojíš s létem?
C: Šeherezádu, i když to možná zní trochu divně. :D Jsem velkým milovníkem pohádek a k mému létu patří jak jejich sledování, tak čtení. Tisíc a jedna noc je jedním z mých nejoblíbenějších pohádkových souborů. Miluju, jak se jednotlivé příběhy proplétají a zase rozmotávají a Šeherezáda bojující skrze vyprávění o svůj život, je rámcem, který vše zaštiťuje. Navíc se tyhle příběhy z většiny odehrávají na Arabském poloostrově, což je jedna z letních destinací, kterou bych určitě chtěla navšívit.

F: Ať přemýšlím, jak přemýšlím, vůbec žádná postava mě nenapadá. Ale zřemě by to byla parta dětských vyšetřovatelů z knih E. Blytonové. Všechna svoje dobrodružství zažávala právě v létě a já jim to hrozně záviděla :)

3. Do jaké knihy bys jela na dovolenou?
C: Austenland, rozhodně! Byla jsem v pokušení napsat, že bych nakoukla přímo do nějakého dílka Jane Austenové, ale myslím, že zážitek v Austenlandu by mě lákal víc. Strašně ráda bych aspoň na pár dní předstírala, že jsem se přenesla časem kamsi do 19. století, popíjela čaj, vyšívala, četla si... Chtěla bych si zkusit ten životní styl a myslím, že by to bylo o to zábavnější, že lidé okolo mě by hráli se mnou. Nebylo by na škodu zabrousit do prostředí, kde každý předstírá, že je někým jiným.

F: Tak to je hodně těžká volba a přiznám se, že mě ani nic pořádného v tuhle chvíli nenapadá. Jelikož létat všude po světě se mi může v životě splnit, vybrala bych si nějaký historický román. Protože poznat historii na vlastní kůži a skutečně vidět osudy mých oblíbených hridnů by bylo skvělé. Takže určitě nějakou knihu od Kena Folletta.

4. Jaké knihy si s sebou bereš na dovču?
C: Vezmu to nejdřív obecně, a pak i konkrétně. Obvykle s sebou vozím nějaké oddechové čtení. Romantické knížky, humoristické romány, harlekýnky... A pak taky knihy, na které není nikdy jindy čas nebo už je mám několikrát přelouskané, ale stejně se k nim chci vrátit. A pokud jde o letošní dovču, v kufru se mnou pocestuje Saturnin, Inferno a série Měděný jezdec. A kdybych náhodou všechny úspěšně přečetla, mám plnou čtečku do zásoby. :)

F: Ještě jsem se úplně nerozhodla. Ale poletí se mnou nějaká ta romantika, potom tam mám historický román, přemýšlím o nepřečtené dystopii...je toho hodně.

5. Co nejraději děláš v létě?
C: To hodně záleží na počasí a mé aktuální náladě. Pokud je moc horko, třeba jen tak ležím a koukám se na oblohu. :D Nicméně léto pro mě znamená především cestování, takže objíždím krásy naší vlasti, poznávám hrady a zámky, zlézám a slézám hory... Jednoduše si konečně dělám čas navštívit místa, kam se během roku nemám možnost dostat.

F: Nic :D Pokud je teplo, tak si užívám u bazénu se zrmzlinou a ledovým kafem v ruce. Pokud je zima, tak nadávám, proč nemůže být teplo :D A samozřejmě čtu. Zase ne o tolik víc než přes školní rok, protože o prázdninách hodně cestuju, občas nějaká ta akce s přáteli... Dělám to, co nestíhám normálně a nabírám nové síly na školu :)

6. Co si představíš, když se řekne léto?
C: Sluníčko, rozesmáté obličeje a bezstarostnou pohodu. Kdy jindy všechno hodit za hlavu, než právě ve chvíli, kdy slunko praží a na přemýšlení není dost síly? :D

F: Teplo, sluníčko a absolutní pohodu. A taky velký letní bouřky, který opravdu nemám ráda. Společný čas strávený s přáteli, různé akce a výlety :)

7. Co je tvůj největší zážitek z léta?
C: Nejspíš plavání na otevřeném moři. Před dvěma roky na dovolené v Turecku jsme s rodinou vyrazili na lodní výlet. Plavili jsme se podél pobřeží a v určitých intervalech stavěli, abychom si mohli zaplavat. A přestože pláže mám celkem ráda, tomu pocitu, když jste pár kilometrů od ní, pod vámi je spousta metrů a vy skrz azurově modrou vodu vidíte až na dno, se nic nevyrovná. :)

F: Já zážitky nedělím na velké a malé. Ze všech míst, kde jsem byla, mám krásné vzpomínky a spoustu zážitků. Ale mezi ty největší určitě patřil první let letadlem. V té době jsem se na to hrozně těšila a nemohla jsem skoro dospat :D A po pár letech to beru jako nutný zlo :D

8. Kdybys měla napsat knihu o létě, o čem by byla?
C: Nejspíš bych vytvořila něco na způsob Espressologie. Jenom bych lidi hodnotila na základě jejich oblíbené zmrzliny, ne kávy. :) I když myslím, že spíš bych se vrhla na něco s názvem Těžký život průvodce a zužitkovala bych svoje zážitky a zkušenosti s touhle prací. Kdo si to nezkusil, netuší, jak vyčerpávající ta práce je. A to radši nemluvím o lidech, kteří si sice zaplatí prohlídku, ale v podstatě je vůbec nezajímá. Jo, to by bylo stránek...

F: Nemám trpělivost na napsání knihy, ale kdybych se do toho pustila, tak to bude zřejmě nějaká oddechová romantická knížka. A nebo nějaký tajemně laděný příběh. Jako dítě jsem milovala knížky od Enid Blytonové a myslím si, že dnešním dětem by se něco takobého určitě taky líbilo. Protože, kdo nemá rád tajemství? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ronni Ronni | 23. července 2014 v 10:53 | Reagovat

Ahoj, nechtěla by sis někdy přečíst trilogii od Maggie Stiefvaterové - Mrazení, Váhání, Splynutí? Myslím, že by se ti to mohlo líbit ;)

2 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 23. července 2014 v 17:52 | Reagovat

[1]: Poslední dobou fandím různým nadpřirozeným příšerkám čím dál míň, asi stárnu. Nicméně podle anotací by to nemuselo být špatné, takže uvidím, jestli si knížky někde neseženu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama