Jojo Moyesová - Než jsem tě poznala

17. června 2014 v 17:12 | Frozie |  Romantika


Nakladatelství: IKAR
Rok vydání: 2013
Počet stran: 408

Oficiální anotace: Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivní Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise… Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje.


Moje hodnocení: 96%

Život je nevyzpytatelný. Občas nám do něho vstoupí někdo, kdo náš zaběhnutý rutinní život obrátí vzhůru nohama. A jak to dopadne, když se setkají dva naprosto odlišní lidé, kteří se potřebují dívat na svět jinýma a možná trochu veselejšíma očima? Nejen o tom je vynikající román britské autorky Jojo Moyesové.

Will Traynor je mladý, velice pohledný a také velmi úspěšný muž. Jenže osud s ním má jiné plány. Will je vržen pod kola projíždějícího auta a od té chvíle je upoután na invalidní vozík. Je označen za kvadruplegika, tedy člověka, který je ochrnutý od krku dolů. Mozek mu ale funguje dokonale. Jaké je to žít s pocitem, když víte, že život bude už jenom horší? Žít s tím, že už nikdy neprožijete to, co jste bral za samozřejmost. Být odkázán na neustálou péči ostatních...

A pak je tady Louisa Clarková. Mladá, energetická žena, která nikdy nevystrčila nos z rodného městečka. I ve svých 26 letech žije u rodičů, které finančně podporuje a volné chvíle tráví s přítelem Patrickem. Když je ale najednou propuštěna ze své práce, je nucena si hledat novou. A jelikož život si z nás rád tropí žerty, novou práci nalezne právě ve Willově domácnosti, jako jeho ošetřovatelka.

Neexistuje snad rozdílnější pár než Will a Lou. On bohatý podnikatel zlomený životem, ona dívka ze střední vrstvy, která toho o životě vlastně moc neví. Will, který byl zvyklý uskutečňovat i ty nejbláznivější nápady - skákal padákem, cestoval po celém světě a randil s krásnými ženami. Louisa, která žije ve stínu vlastní sestry, nikdy neopustila hranice Británie a životem jen tak proplouvá. Jenže, jak se ukáže právě ty rozdíly dokáží tak dvě odlišné osobnosti svést dohromady.

Kniha obsahuje nesmírně citlivý příběh, který neřeší pouze lásku. Zajímá se o otázku žvota a smrti. Otázku toho, jestli jste schopni svou láskou pomoci člověku, který už to vzdal. Louisa má přesně šest měsíců na to, aby se pokusila ve Willovi probudit novou touhu žít. Protože na tom jestli bude úspěšná, zavísí život Willa. A i když se Louisa snaží, ví, že její život už nikdy nebude stejný jako dřív. Předtím než Willa poznala.

Jojo ukázala, že romantické knížky můžou být úplně jiné než přikazují pravidla. Dokázala, že i když čtete příběh velké lásky, máte srdce rozervané na kousky. Napsala knihu, která na vás zapůsobí tak silně, že nad ní budete přemýšlet ještě pár dní. Budete myslet na dva mladé lidi, kteří prožili velkou lásku hodnou románům, ale osud je nedokázal spojit dohromady.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 17. června 2014 v 17:15 | Reagovat

Už od zimy ji mám doma, v květnu jsem si koupila i další knihu autorky a stále nepřečteno. O prázdninách se na t chci vrhnout, vypadá vážně úžasně! :)

2 Owlie Owlie | Web | 17. června 2014 v 17:21 | Reagovat

Ještě jsem jí nečetla, ale moc ráda bych se na ní vrhla, všichni si ji vychvalují :) super recenze :)

3 Týna Týna | Web | 17. června 2014 v 17:24 | Reagovat

Četla jsem, skvělá kniha. Je to silný a emotivní příběh, který určitě doporučuji ostatním přečíst :)

4 Bastera Bastera | Web | 17. června 2014 v 18:31 | Reagovat

Taky jí mám moc ráda, připomíná mi mého dědečka a autorka to napsala opravdu přesvědčivě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama