Richelle Mead - Ohnivé srdce

20. února 2014 v 20:58 | C.ind.ere.lla |  Young Adult
Moje reakce bezprostředně po dočtení knihy? Jak teď mám kruci vydržet, než vyjde další díl? Ale teď už radši k tomu, co si myslím o tom čtvrtém.

Nakladatelství: Domino
Rok vydání: 2014
Počet stran: 352
Série: Pokrevní pouta
Díl: čtvrtý

Oficiální anotace: Připadaly vám předchozí tři díly jako klid před bouří? Tak ta bouře právě nastává!
Alchymistka Sydney Sageová už velmi dlouho balancovala mezi tím, co jí bylo odjakživa vštěpováno jako její povinnost, a mezi tím, co sama cítila. A teď se v jediném okamžiku, na který fanoušci Richelle Mead nikdy nezapomenou, odhodlá k rozhodnutí tak odvážnému, že jím překvapí i sama sebe...
Ani pak ale nemá vyhráno. Jako by nestačilo, že musí proplouvat mezi důsledky činu, kterým obrátila svůj život vzhůru nohama! Do toho se navíc snaží sblížit se svou sestrou Zoe, i když jí nikdy nemůže svěřit své největší tajemství. Nadále spolupracuje s legendárním Marcusem, díky němuž úplně změnila svůj názor na alchymisty. A v neposlední řadě se Sydney snaží uplatnit své neobyčejné magické schopnosti - pokud se jí totiž podaří to, co má v úmyslu, zničí vědomě vše, k čemu byla zrozena a vychovávána...
Bylo by toho vrchovatě i pro holku, která nemusí vést dvojí život a tajit před většinou světa vše, co považuje za důležité. Včetně lásky. Protože teď se totiž hraje o všechno.Moje hodnocení: 95%
Sydney se rozhodla začít bruslit na tom nejtenčím ledě, jaký ji ještě udrží. Je jen otázkou času, kdy se prolomí a strhne všechny s sebou...

Přestože se to vůbec neslučuje s její zodpovědnou stránkou, rozhodla se Sydney projednou dát přednost hlasu svého srdce a navzdory rozumu si připustila city, které chová k Adrianovi. A co víc, konečně připustila, že bez ohledu na jejich dvě rasy mohou být pár. A přestože nový vztah jí přináší spoustu radosti, musí přemýšlet především o tom, jak ho utajit. V Palm Springs už totiž nění jedinou přidělenou alchymistkou. Přibyla k ní její sestra Zoe a zdá se, že ta má oči i uši všude.
Zoe je odhodlaná stát se dobrou alchymistkou za každou cenu. Což vyžaduje především spoustu učení. Sydney je ta starší a zodpovědnější z nich dvou, proto by na sestru měla dohlédnout. Především na to, že zůstane v bezpečné vzdálenosti od všech, ne tak úplně alchymistických záležitostí. Což vyžaduje především hromadu výmluv a spoléhání se na mlčenlivost ostatních. Jak dlouho to může procházet?
A navíc musí Sydney řešit ještě jeden problém. Její rodiče se po řadě let rozhodli, že už to spolu dále nevydrží a žádají o rozvod. Jak Sydney tak Zoe nyní stojí před ohromným dilematem - přikloní se na stranu otce a jeho alchymistických zásad, nebo matky, které pro ně chce pokud možno normální život? Sydney už dávno ví, že celé učení alchymistů je jedna velká lež, najde však v sobě dost odhodlání, aby zlomila svá pouta a vydala se konečně vlastní cestou?

Čtvrtý díl je asi nejdramatičtější ze všech dosud vydaných. A Mead si pro své čtenářky připravila ještě jedno velké překvapení... Která z nás si nepovzdechla - dostat se tak Adrianovi do hlavy! A světe div, právě to se čtenářům ve čtvrtém díle Pokrevních pout poštěstí. Příběh je totiž vyprávěn ze dvou pohledů - Adrianova a Sydneyina. A rozhodně to stojí za to. Pomáhá to oba hrdiny lépe pochopit a především porozumět hloubce jejich citů. Taková láska se totiž rodí skutečně jen na stránkách knih.
Ostatní postvy však mají v knize stejně zásadní roli, jako naše zamilovaná dvojce. Kdyby nebylo jich, jednak by možná ani nebylo o čem psát (nebo by se čtenář velmi brzy začal nudit), a pak... co by byl svět bez trochy dramatu. Někteří nově příchozí totiž dokáží velmi razantně zamíchat kartami. Párkrát dokonce vyzkouší sílu našeho srdce při pokusech přivodit nám infarkt.

Stejně jako předchozí díly, i ten čtvrtý se čte naprosto úžasně. Já se s ním sice prala týden, ale ne proto, že by byl špatně napsaný, jako spíš z důvodu nedostatku času. A že jsem pěkně skřípala zuby, když jsem se v krátkých pauzách po řádcích prokousávala příběhem a napjatě čekala, jak to celé skončí.
Je jisté, že Mead čtvrtým pokračováním této série nasadila nám všem do hlavy spoustu otazníků. A ten největší? Jak to vlastně celé dopadne. Protože konec je všechno, jen ne uzavřený. Vlastně hůř už to skončit nemohlo. A tím mám na mysli to napětí, jak to bude pokračovat. Pátý díl vychází v anglickém originále v červenci, takže mám v podstatě dvě možnosti - buď si procvičit jazyk nebo si počkat na překlad. Snad se ho dočkáme co nejdřív. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mimi Mimi | Web | 20. února 2014 v 21:03 | Reagovat

knihu mam uz tyden doma ale jeste jsem se do ni nepustila :) ale po precteni tve recenze to vidim ze pristi vikend ( tento jsem achjoo cely v praci) zalezu pod perinu a necham se unaset krasou tohoto pribehu protoze to zni vice nez skvele :)

2 laurdes laurdes | E-mail | Web | 21. února 2014 v 14:13 | Reagovat

Teď jsem na tebe drobet naštvaná jako.. nechceš mi říct, jak mám vydržet než mi ta knížka přijde?!.. ale jinak moc pěkná recenze, palec hore :)

3 Lucinda Lucinda | Web | 21. února 2014 v 16:42 | Reagovat

Na knížku se těším. O tom konci jsem už něco slyšela, takže jsem zvědavá :)

4 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 21. února 2014 v 22:34 | Reagovat

[1]: Jako já odložila rozečtenou knihu, jen abych si tohle mohla přečíst :D Prostě Adrianovi nešlo odolat.

[2]: Já zase řeším, jak mám vydržet, než vyjde Silver Shadow :D Já věděla, proč si tu knížku koupit hned ve chvíli, kdy jsem ji viděla na polici v obchodě :D

[3]: Konec mě jednoduše dočkal. Jako nechat nás čekat, co bude dál, je vážně mučení :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama