Richard Sacher - Trojka

24. ledna 2014 v 9:09 | C.ind.ere.lla |  Ostatní
Román z pera českého autora o hledání životní spokojenosti...

Nakladatelství: Omega
Rok vydání: 2013
Počet stran: 224

Oficiální anotace: Ve třech se to lépe táhne! Tímto hesle se inspirují hlavní hrdinové eroticko-psychologického příběhu ze současnosti, který v žádném případě není určen konzervativním čtenářům... Osmadvacetiletý prodejce výpočetní techniky a zároveň víkendový diskžokej Robert si uvědomí, že mu v sexu s přítelkyní "něco" chybí. Jeho partnerka však o žádných experimentech nechce ani slyšet, a tak se mladý muž rozhodne splnit si svůj erotický sen na vlastní pěst. Prostřednictvím internetu se pozná se šestadvacetiletou zdravotní sestrou Lucií a čtyřiadvacetiletým policistou Pavlem, s nimiž opakovaně prožije sex ve třech. Po několika měsících si ovšem Robert, Pavel i Lucie postupně uvědomí, že se bezhlavě ujali řízení rychlíku, který nejsou schopni ovládat tak dobře, jak si naivně mysleli...


Moje hodnocení: 75%
Co je vlastně lidská sexualita a může být člověk bez jejího naplnění skutečně šťastný? Přesně tyto otázky si Richard Sacher klade ve své knize Trojka. Román není příliš rozsáhlý ani dějově složitý, přesto nutí k zamyšlení. Především nad tím, v čem vlastně spočívá lidské štěstí.

Robertovi táhne na třicítku, ale rozhodně se nehodlá uchýlit k usedlému životu. Právě naopak. Chce si užívat a ze života vytřískat, co se dá. A jedním z jeho snů je vyzkoušet sex ve třech. Ovšem ne klasickou trojku se dvěma ženami, nýbrž jednu ženu na dva muže. Jeho aktuální přítelkyně se však k podobným experimentům nemá, proto musí zabrousit do virtuálních vod internetu a porozhlédnout se po někom s podobnými choutkami. A štěstí mu přeje.
Po nějakém času stráveném v chatovacích místnostech narazí Robert na Lucii, zdravotní sesřičku, které to ve vztahu skřípe a nebrání se experimentům. Když pak náhoda přihraje Robertovi do cesty dávného známého Pavla, zdá se, že má splnění snu na dosah. Během rozhovoru nad kávou dá slovo brzy slovo a může dojít k vytouženým sexuálním hrátkám. Napoprvé všechno klapne, ale co budoucna?

Trojka není romantické čtení a není to ani erotický román v pravém smyslu slova. Nečekejte city, květiny a láskyplná vyznání. Tenhle vztah je totiž jenom o sexu. Jak dlouho může partnerství bez citových vazeb fungovat? Časem se totiž musí nutně dostat do fáze, kdy některý z partnerů bude chtít víc... Trojka je v podstatě psychologickou freskou člověka, který hledá sám sebe. A je to ukázka toho, jak komplikovaná může být lidská sexualita.
Žijeme ve světě, kde je dovoleno prakticky všechno. Za nemanželský sex ani nevěru nás neukamenují, pokud máte dost peněz, můžete si zaplatit vášnivou noc s kněžkou lásky. A přesto stále existují témata, o kterých se nemluví a lidi je považují málem za tabu. Na jeden takový problém - bisexualitu - se snaží Richard Sacher svou knihou upozornit.

Pokud vás zajímá pohled do duše lidí, kteří hledají na poli sexuality sama sebe, měli byste Trojku zkusit. Mládí je o sexuálním experimentování a hledání sama sebe. Je důležité si uvědomit, že nejistých lidí jsou mraky, málokdo však má dost odvahy přiznat to sám před sebou.

Tímto děkuji nakladatelství Omega za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama