I'm obsessed with... (7)

16. října 2013 v 10:00 | C.ind.ere.lla |  I'm obsessed with...
Po třech měsících! se mi konečně podařilo najít si čas, abych vás seznámila s další ze svých posedlostí. Poslední dobou se toho na mě hrne nějak moc, a přestože se snažím stíhat všechno, někdy prostě nejsem úsěšná. V tuhle chvíli jsem šťastná, že zvládám školu, úkoly, povinnou četbu a do toho ještě něco navíc pro sebe a pro blog. A protože ségra letos maturuje, není na tom s časem o moc líp. Takže ne, naše aktivita se asi nezlepší. Ale slibuju, že aspoň o jeden článek týdně se pokusím. Do konce měsíce se dočkáte určitě aspoň jedné recenze a sázím na to, že jich bude i víc. ;) A teď už se můžete pokochat další věcí, na které absolutně ujíždím.The Lizzie Bennet Diaries


Hned na úvod - jsem milovník klasiky a nenávidím její moderní předělávky. Zbožňuju Pýchu a předsudek a z duše se mi příčí její moderní verze. A přesto můžu upřímně říct, že tahle moderní adaptace nejslavnějšího románu Jane Austenové si mě dokonale získala. :)

O co vlastně jde The Lizzie Bennet Diaries, zkráceně LBD je internetový projekt založený na fenoménu vlogů, který si získal překvapivě velkou popularitu. Jedná se o předělávku Pýchy a předsudku. Autoři se rozhodli půjčit si z románu postavy, zápletku, prostě všechno... a trochu experimentovat. A světe div, nejen, že to nedopadlo katastrofou, ale přesně naopak, protože LBD si letos odnesly cenu Emmy, čímž se řadí mezi spoustu oblívených amerických seriálů.
LBD, jak už jsem naznačila, pracuje s formátem vlogu - tedy krátkých video záznamů deníčkového charakteru. Hlavní hrdinkou je Lizzie Bennet, která s pomocí své kamarádky Charlotte natáčí zprávy ze svého každodenního života. Trochu nuda, řeknete si. Jenže opak je pravdou. Videa totiž kopírují dějovou linii románu, byť občas s drobnými obměnami, a Lizzie nezůstane jedinou postavou, která se před kamerou zjeví. A dvojice až trojice diskutujících lidí často obrátí Lizzieino video vzhůru nohama. :)

Ten, kdo Pýchu a předsudek četl, samozřejmě nebude vývojem událostí překvapen, už předem ví, jak to skončí. Přesto je skvělé sledovat, jak si tvůrci poradili s různými částmi knihy, změnili je, upravili... Nejfantastičtější však je, že postavy si drží svůj charakter. Nestává se to, co v tolika jiných moderních adaptacích, totiž že charaktery postav se zkreslí. Výhodou je i to, že mezi hlavními hrdiny funguje dokonalá chemie.

The Lizzie Bennet Diaries je projekt profesionální a do detailu promyšlený. Učinkují v něm profesionální, byť nepříliš známí herci, kteří však působí velmi přirozeně. Jako by ani nemuseli hrát. Dohromady vzniklo 100 epizod, jejichž délka se pohybuje zhruba od tří do deseti minut. Celková stopáž je dostatečná, aby mohlo být řečeno vše a nic nevynecháno. A to nejlepší na konec - celá tahle série je zdarma ke zhlédnutí na YouTube. Z toho taky plyne, že je pouze v angličtině, českého dabingu ani titulků se nedočkáte, ale na druhou stranu, aspoň se procvičíte v cizím jazyce.

Tvůrčí tým LBD v současnosti pracuje na dalším zmodernizovaném románu a to na Emmě. Videa se objevují pod názvem Emma Approved a podle několika úvodních dílů je jasné, že půjde o další skvělou sérii :).

A abyste věděli, co čem to tady celou dobu mluvím, malá ochutnávka na konec :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 23. října 2013 v 23:04 | Reagovat

to vypadá zajímavě :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama