Setkání s knižní postavou

14. září 2013 v 10:00 | C.ind.ere.lla |  Jednorázovky
Možná už jste si všimli, že na Srdci blogu byla vyhlášena soutěž o nejlepší mikropovídku (to znamená v rozsahu maximálně jedné normostrany). Tématem je setkání s literární postavou, a protože tady už dlouho (no, asi tak tři roky) nepřibylo nic kreativního v písemné podobě, rozhodla jsem se, že zkusím štěstí. Takž tady je můj výtvor. Příjemné počtení :)

Tak jo, nadechni, pěkně zhluboka, to chce klid. Snažím se přesvědčit sama sebe, že jsem se nezbláznila. Což je snadné si předsevzít, ale těžší splnit. Stojím totiž v místnosti plné lidí, hraje taneční hudba a já mám na sobě šaty jako vystřižené z románu Jane Austenové. Četba klasiky už mi nejspíš začíná lézt na mozek.
Pro jistotu se štípnu, abych se ubezpečila, že se mi to nezdá. Pěkně to zabolí. Takže všechno okolo je skutečné, potěš pánbůh. Rozhlížím se kolem sebe a hledám jakoukoliv známou tvář, ale bez úspěchu. Lidé tancují nebo postávají v hloučcích a baví se, nikdo z nich mi nevěnuje zvláštní pozornost. A proč by taky měl? Moje šaty i účes sem naprosto zapadají. To, že si v nich připadám nepřirozeně je čistě můj osobní problém.
Seberu z tácu procházejícího sluhy sklenku vína a rychle ji do sebe obrátím. Opít se možná není nejlepší nápad, ale alkohol mi možná pomůže zapomenout, že patřím do jednadvacátého století.
"Slečno," ozve se najednou za mnou. Trhnu sebou a otočím se po hlase. Dívám se do očí vysokému tmavovlasému muži s neuvěřitelně hlubokým pohledem a duhovkami barvy hořké čokolády. Pokusím se vykouzlit na tváři úsměv, přestože pohled na neznámého mi bere dech.
"Uvědomuji si, že je to zcela nemístné, protože jsme si nebyli představeni, ale mohu vám nějak pomoci?"
"Obávám se, že mí přátele se někam ztratili," váhavě se usměju, "pane…"
"Darcy," předvede vzornou úklonu.
"Cassandra Bonesová," zhoupnu se v kolenou. Sice se tak nejmenuju, ale tady na realitě asi moc nezáleží.
"Velmi mě těší, že vás poznávám. Než se vaši přátelé vrátí, bylo by ode mne příliš troufalé požádat vás o příští tanec?"

"Budu poctěna." Znovu se lehce ukloním a nechám se odvést na taneční parket. To, co se děje, je možná šílené, ale kdy jindy se mi podaří zatančit si se samotným panem Darcym?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Porcelánová baletka Porcelánová baletka | Web | 14. září 2013 v 15:50 | Reagovat

Hezky napsané, vidím, že se to každému zalíbilo a zdá se mi to jako dobrý nápad ;-) Já čtu zrovna Hlavu XXII :-D

2 TerushQaH TerushQaH | Web | 14. září 2013 v 20:53 | Reagovat

je to dobře napsané, skvělý nápad.. =))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama