Richelle Mead - Indigové kouzlo

12. září 2013 v 12:40 | C.ind.ere.lla |  Young Adult
Tak jo, zase recenze ode mě. Ale ségra má prostě tendenci se vymlouvat na školu, takže blogování zbývá na chudákovi vysokoškolákovi, co nastupuje až v říjnu :D Dnes třetí díl Pokrevních pout - mám tu sérii čím dál radši.


Nakladatelství: Domino
Rok vydání: 2013
Počet stran: 328
Série: Pokrevní pouta
Díl: třetí

Oficiální anotace: Povinnost je jedna věc. A láska druhá. Co když ale jdou proti sobě?
Mladá alchymistka Sydney chrání královninu sestru Jill před zabijáky a spolu s ostatními přáteli v utajení studuje na elitní škole v Palm Springs.
Není to ale zdaleka vše, čím se její mysl zaobírá: nedokáže v sobě potlačit city k Adrianovi. Ví sice, že je naprosto nepřípustné, aby jakožto člověk chodila s vampýrem, ale copak si může v něčem takovém poručit?
Zároveň Sydney pátrá po zběhlém alchymistovi Marcusi Finchovi, který zřejmě střeží veliké tajemství indigového kouzla. A možná má i informace o tom, že alchymisté Sydney celý život lhali a jen ji využívali...Moje hodnocení: 90%
Žít obklopena upíry a poloupíry rozhodně není snadné. Zvlášť když ještě před nedávnem jste je považovali za zlé stvůry noci a báli se s nimi byť jen zůstat v jednom pokoji. Časy se však mění a Sydney si na své krev sající společníky pomalu zvyká. A možná dokonce víc než to...

Přestože Sydney bere svou práci alchymistky velmi vážně, jsou věci, které na svém zaměstnání začíná nesnášet. Především to, jak mají její nadřízení tendenci zamlčovat informace. Přestože jejich hlavním cílem má být chránit Moroje, něco tak úplně nehraje. Proč kupříkladu se alchymisté brání o některých věcech mluvit nebo se jim vyhýbají, jak jen to jde?
Sydney porušuje snad všechna pravidla své skupiny, když rozjíždí pátrání na vlastní pěst. Je totiž dychtivá zjistit víc o věcech, které by pro ni v budoucnu mohly mít zásadní význam. Navíc, už jen to, že ke svým společníkům cítí víc než lhostejnost je naprosto nevhodné a nepřístojné. Žádný alchymista by nebyl schopný pochopit, že vampýrské stvůry jsou ve skutečnosti osoby s city, které vnímají lásku, bolest, strach a všechny další emoce. Jenže Sydney už je zná. Strávila s nimi tolik času, že není možné, aby si k nim nevybudovala nějaký vztah. A to může být pěkně komplikované.
Od chvíle, kdy se jí Adrian vyznal ze svých citů a ona zbaběle utekla, vládne mezi nimi značné napětí. Je jasné, že pro Adriana to není jen chvilkové poblouznění, nemá totiž ve zvyku svojí láskou plýtvat, Sydney však přes všechna porušování pravidel není ochotná překročit další hranici. Vztah mezi člověkem a Morojem je něco nepředstavitelného a špatného. A to nejen mezi alchymisty. Dokonce ani Morojové sami podobné vztahy neuznávají. Lidé fungují jako dárci nebo jako alchymisté, nikdy ne jako objekt milostného zájmu. Jenže srdci neporučíš. A tak se Sydney pere sama se sebou, snaží se přesvědčit, že jí na Adrianovi ani za mák nezáleží a utíká před tím, co ve skutečnosti cítí.
A je tu ještě další komplikace, než jen zmatený vztah s Adrianem. Sydney se už nějakou dobu cvičí v magii, což je proti zásadám alchymistů i jejímu vlastnímu přesvědčení. Co ji však děsí víc, je skutečnost, že se jí to začíná líbit. Magie jakoby se stávala její součástí. I když jsou okamžiky, kdy může být lehce nepředvídatelná...

Třetí díl možná není tak akční, jako předchozí dva, to však neznamená, že by byl nudný nebo nezáživný. Spíš naopak. Čtenář má šanci trochu si vydechnout a nabrat nové síly před pokračováním, které nejspíš opět akční bude, ale hlavně má možnost blíž se seznámit s postavami. Sydney s námi sice je od začátku, teprve postupně však poznáváme, kdo ve skutečnosti je. A nepochybně to zjišťuje i ona sama. Postupně si posouvá hranice, za které je ochotná zajít a mění se v sebevědomou mladou ženu, která věří svému úsudku i sama sobě a je schopná vzbouřit se proti stávajícím pořádkům.
Adrian je osobnost nepochybně komplikovaná, o tom jsme se přesvědčili už při čtení Vampýrské akademie, teprve v pokrevních poutech se však odhaluje jeho skutečné já. Jeho vztah k přátelům, k okolí, k sobě samému... prostě skutečný Adrian. A jestli jsem někdy nějakou postavu vážně zbožňovala, tak je to on. :)
Na své si tentokrát příjdou především milovníci romantiky a komplikovaných vztahů. Protože milostného napětí je kniha plná. A nějaká drobná akcička se přeci jen objeví, to abychom nepřišli zkrátka a neunudili se k smrti. :)

Pokračování Pokrevních pout za to rozhodně stojí. Čte se dobře, rychle a potěší všechny, kdo našim novým hrdinům fandí a přejí hodně štěstí. A ta nejlepší zpráva? Na pokračování tentokrát nemusíme čekat rok, ale jenom do půlky února. Čtvrtý díl s názvem Ohnivé srdce totiž vychází už 14. února. A nepochybně je na co se těšit. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mimi Mimi | Web | 12. září 2013 v 23:10 | Reagovat

take jsem se do ni hnedka vrhla a hodne se mi libila :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama