Velká prázdninová soutěž! (4)

25. července 2013 v 10:00 | C.ind.ere.lla |  Soutěže
Prázdniny se pomalu blíží své polovině a se čtvrtým týdnem přichází i čtvrtá ukázka. Doufám, že tentokrát nebudete mít s uhádnutím problém :)


Pro ty, kdo náhodou na soutěž narazili teprve teď. Tady najdete pravidla. A vám všem štěstí při hádání. :)

4. ÚRYVEK
poznámka - V originálním textu byla uvedena vlastní jména, která zde však z pochopitelných důvodů neuvádím.

Po několikaminutovém odmlčení k ní rozčíleně přistoupil a začal: "Marně jsem se bránil. Nemám sil. Nemohu přemoci svůj cit. Musíte mi dovolit, abych vám vyjevil, jak hluboce vás obdivuji a miluji."
(.....) nebyla úžasem schopná slova. Vykulila na něho oči, zrudla, zarazila se a mlčela. To pokládal za dostatečnou pobídku a hned následovalo vyznání, co k ní cítí a co k ní pociťoval odedávna. Mluvil krásně, avšak neprodléval jen u citů, které chová ve svém srdci, a hovořil stejně výmluvně o něze jako o hrdosti. Vylíčil jí vzrušeně, jaké je to pro něho ponížení, že se mu ona nemůže rovnat a zdravým rozumem musí uznat námitky své rodiny proti jeho lásce. To všechno snad mělo své oprávnění vzhledem k závažnosti tohoto kroku, ale sotva mu mohlo prospět v jejích očích.

1. indicie - Inspirace pro Deník Bridget Jonesové
2. indicie - Moje oblíbená kniha

SOUTĚŽNÍ FORMULÁŘ

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pořád Skřítek Pořád Skřítek | Web | 26. července 2013 v 12:59 | Reagovat

Včera jsem zbrkle poslala svou odpověď a dnes mě zarazila nápověda. Tak jsem horečně listovala svých výtiskem knihy a chtěla už sama sobě nadávat, když jsem konečně úryvek našla. Tak přece jen nejsem úplně blbá, co se týče knih. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama