Velká prázdninová soutěž! (1)

4. července 2013 v 10:00 | C.ind.ere.lla |  Soutěže
První prázdninový čtvrtek je tady a s ním i první část velké prázdninové soutěže. Doufám, že se vás zapojí, co nejvíc :)


V informačním článku jsem už nastínila, o co půjde, ale pro jistotu ještě jednou, ať v tom potom není zmatek.

PRAVIDLA
1. Každý čtvrtek v 10 hodin ráno se objeví jedna knižní ukázka.
2. V pátek okolo desáté hodiny, tj. 24 hodin po zveřejnění úryvku, přibude první indicie.
3. V sobotu okolo desáté hodiny, tj. 48 hodin po zveřejnění úryvku, přibude druhá indicie. Obě dvě indicie přibudou do původního článku k ukázce. Vždy na to upozorním, tak nehledejte někde jinde.
4. Budete mít soutěžní formulář, do nějž napíšete autora a název knihy, z níž ukázka pochází. Máte jen jeden pokus, tak pozor, než odpovíte. Pokud uhodnete ukázku bez indicii, získáváte 3 body, pokud s první indicii 2 body a pokud s třetí indicii 1 bod. Můžete se účastnit i zpětně, v takovém případě to bude vždy za 1 bod (mám na mysli, pokud odpovíte třeba 14 dní po zadání úryvku).
5. Na konci prázdnin všechny body spočítám, a kdo jich bude mít nejvíc, dostane knižní odměnu.
6. Na konci prázdnin se tu objeví článek, v němž vypíšu, odkud jednotlivé ukázky byly, včetně čísla strany (uvedu i konkrétní vydání knihy, pokud vyšla vícekrát), abyste si mohli ověřit, jestli jste hádali správně, a že jsem si ukázky nevycucala z prstu.

A teď už dost toho vykecávání, protože vás pochopitelně všechny víc zajímá soutěž. Takže tady máte první úryvek. A protože jsme teprve na začátku a já vás nechci odradit, začneme něčím jednoduším. :)

1. ÚRYVEK
poznámka: Vytečkovaná místa znamenají, že v původním textu bylo použito vlastní jméno. Z pochopitelných důvodů (abyste to neměli až tak snadné), tady však žádná jména používat nebudu.

Pokrčila jsem rameny a taky se podívala z okýnka. Taxík se plížil krokem po Picadilly. No skvěle. Večerní špička. Pěšky bychom tam byli nejspíš rychleji.
"Očividně ti pořád nedochází, že už nebudeš mít moc příležitostí vypadnout z tohohle ostrova, (...)!" Z (...) hlasu doslova kapala hořkost. "nebo z tohohle města. Místo dovolené ve Skotsku ti měla rodina spíš ukázat velkej svět. Teď už je na všechno pozdě. Připrav se na to, že všechno, co ještě toužíš vídět, si teď můžeš prohlídnout leda přes Google Earth."

1. indicie - Oba hlavní hrdinové mají jméno začínající na G.
2. indicie - Přesně uprostřed.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama