30 věcí, které o nás nejspíš nevíte

20. července 2013 v 10:00 | C.ind.ere.lla |  O nás
Blogujeme už nějaký ten pátek, dělíme se s vámi o naše názory na knihy, ale krom pár našich posedlostí toho o nás vlastně moc nevíte. Takže je nejvyšší čas to změnit. Dovolte, abychom se představily :)


V reálu se jmenuju Markéta, ale tady v blogosféře publikuju jako C.ind.ere.lla. Tu přezdívku jsem si zvolila v éře, kdy jsem ujížděla na filmu Moderní Popelka, a už u ní zůstala. Koneckonců, pohádku o Popelce mám ráda dodneška :) Je mi krásných kulatých dvacet, takže se už bohužel nemůžu řadit mezi teenagery. Ale co, věk je jen číslo a tak stará zase nejsem :D
Loni jsem úspěšně odmaturovala a nastoupila na FF UK. A protože zbožňuju výzvy, zvolila jsem si rovnou dvouobor. Studuju francouzštinu a historii, což dá člověku docela zabrat. Většinou nemám krom školy na nic čas, což se promítá především do počtu přečtených knih. Devadesát procent těch, které přelouskám přes školní rok, se totiž řadí k povinné četbě (a to z větší části k odborné).
Pokud se mi přeci jen povede vyšetřit si trochu času, obvykle sáhnu po nějaké dobré knížce, s chutí se taky podívám na dobrý film nebo seriál. Celkem pravidleně i kreslím nebo maluju. Dvanáct let jsem chodila do ZUŠ, úspěšně absolvovala první i druhý stupeň a bavit mě to nepřestalo. Kvůli škole jsem toho za poslední dobu moc vytvořit nestihla, ale přes léto zase sáhnu po skicáku. A o nejnovější přírůstky se s vámi podělím. :)
K smrti ráda lenoším, ale procházce přírodou čas od času neodolám. To je ostatně jeden z mála sportů, ke kterému se dokopu. Když mě někdo hodně dlouho přemlouvá, vyjedu si na kole, ale na kopce mě neužije. Preferuju spíše zimní sporty. Baví mě bruslení a především lyžování. Což je koníček poněkud problematický vzhledem k tomu, že skoro nikdo z mého okolí tomuhle sportu neholduje. A vím, že tohle se za sporty počítá jen těžko, ale ráda si zahraju bowling, kulečník nebo šipky.
A protože informací není nikdy dost, přidávám 15 faktů o sobě, které nejspíš nevíte, ale třeba vás zaujmou :)

1. Narodila jsem se ve znamení Panny, podle čínského horoskopu jsem Opice a z květin se ke mně přiřazuje Leknín.
2. Ujíždím na kávě. Pokud si mě chcete získat, předložte mi napěněné latte, pokud možno s vanilkovou příchutí. Sice to leze do peněz, ale čas od času prostě neodolám voňavému šálku ze Starbucksu nebo Costa Coffee.
3. Hrozně ráda si chodím číst do parku. Baví mě mezi jednotlivými stránkami pozorovat okolní dění, sledovat, co lidé dělají, jak reagují na různé situace, atd.
4. Mými nejoblíbenějšími květinami jsou růže. Nejvíc se mi líbí bílo-červeně žíhané.
5. Píšu si deník. Začala jsem s tím asi ve třinácti a od té doby nepřestala. Pomalu se mi hromadí popsané sešity, které si ráda schován. Třeba je jednou najde nějaké mé vnouče na půdě :)
6. Jako malá jsem chtěla být herečka a hraní mě baví do dneška. Navíc zbožňuju divadlo jako takové. Když mi vyjde čas a peníze, vždycky se na nějaké představení vypravím.
7. Jeden čas jsem psala do novin postřehy ze studentského života. Kupodivu měly moje články celkem úspěch.
8. Krom studia taky pracuju a to jako průvodkyně. Úžasně si při tom procvičím cizí jazyky - provádím nejen česky, ale taky anglicky a francouzsky.
9. Mám ráda pohádky. Možná už jsem na to trochu stará, ale stejně se na ně dívám nebo je čtu.
10. Zbožňuju cestování. Většinou je to jen prstem po mapě, ale když někam vyjedu i v reálu, maximálně si to užívám. Mým snem je procestovat Spojené státy americké.
11. Baví mě škola. Řada z vás si teď nejspíš poklepe na hlavu, ale já si učení vážně užívám. Netvrdím, že mě baví všechno, ale ráda se dozvídám nové informace z různých oborů.
12. Mým nejhorším zlozvykem je odkládání věcí na později. Pořád si říkám, že mám na všechno dost času, až se věci nakupí a já je přestanu stíhat.
13. Jednou bych chtěla pracovat v nakladatelství. Objevovat na zahraničních trzích nové knihy, vydávat je u nás, pátrat po mladých talentech v českých vodách.
14. Často mě můžete najít v kuchyni. Baví mě vařit a péct, vymýšlet nové recepty. Zvlášť když se najde někdo, kdo potom všechno sní :)
15. Ráda chodím do kostela. Ne na mši, ale kvůli atmosféře. Obdivuju architekturu, výzdobu a především klid a možnost posadit se a rozjímat, aniž by vás kdokoliv vyrušil.No a teď něco málo o druhé polovičce blogu. Podle rodného listu se jmenuju Jitka a v květnu jsem oslavila plnoletost. Jelikož si ale ani trochu nepřipadám jako dospělá, vůbec si nepřijdu takhle stará. V září nastoupím do maturitního ročníku a snad ho i ukončím. Co pro mě připraví budoucnost ještě nevím, mám totiž spoustu snů a plánů, ale každý je tak rozdílný, že se ani nedokážu rozhodnout mezi vysokými školami. Jelikož se ale nespokojím s ničím průměrným, o svou budoucnost nebojím :)
Jelikož přispívám na knižní blog, tak je jasné, že rádá čtu. Moc ráda čtu. Snažím se každý den vyšetřit minimálně hodinku na čtení. Nejradši se s knihou potkávám v posteli, protože není nic lepšího než dočíst kapitolu, zhasnout lampičku a pak se jen otočit na druhý bok a spát. Naštěstí neusínám při čtení, takže můžu tenhle styl bez problémů praktikovat.
Narozdíl od ségry jsem docela aktivní člověk a sport rozhodně patří k mému životu. Nemám problém se skoro žádným pohybem, ale jediné, co nedělám je lyžování. V 15-ti jsem totiž měla na lyžích úraz a podstoupila jsem operaci kolene. Dodnes ho nesmím příliš namáhat, ale dokud chodím, tak je to v pořádku :D
A teď už 15 zajímavých faktů o mě :)1. Narodila jsem se ve znamení Býka a většina vlastností na mě opravdu sedí.
2. Nesnáším hádky a málokdy zvyšuju hlas
3. Nemám ráda maso, salámy ani šunku ale vegetarián nejsem.
4. Miluju cestování, ale ještě raději se vracím zpátky domů.
5. Nesnáším přehnánou romantiku a klišé v romantických filmech.
6. Pokud mi chcete udělat radost, tak mi kupte zelený čaj
7. Někdy se chovám arogantně
8. Ráda se učím "zbytečné" věci - naposledy to bylo 50 států USA a jejich hlavní města
9. Plánuju si udělat tetování - nic velkého, spíš něco pouze pro mě
10. I když židovka nejsem, tak mě tohle náboženství fascinuje.
11. Z květin mám nejraději tulipány
12. Miluju mafii a všechno mafiánské, není proto divu, že jeden z mých oblíbených spisovatelů je Mario Puzo - autor slavného Kmotra
13. Jednou bych chtěla umět hebrejsky nebo turecky
14. Mám ráda, když mají věci svůj řád
15. Od ostatních Čechů se liším minimálně v jedné věci - nemám ráda českou kuchyni a pivo taky nemusím

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michael Michael | E-mail | 5. října 2013 v 17:19 | Reagovat

Dobrý den, můžete mi napsat na email, kontakt na vás?Rádi bychom Vám nabídli spolupráci na recenzování našich knih.
Nakladatelství Omega

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama