Třicetidenní knihobraní (8)

15. června 2013 v 10:00 | C.ind.ere.lla |  Třicetidenní knihobraní

Kniha, kterou nemůžu dočíst do konce


Jsou knihy, které prostě nezaujmou, a přestože se hodně snažíme, prostě nejsme schopni dokopat se k tomu, abychom v čtení pokračovali...C.ind.ere.lla

George Sandová: Consuela

Zastávám teorii, že když už se pustím do čtení něčeho, měla bych to i dočíst. Přeci jenom, rozečtené knihy nejsou můj styl. Navíc, i když mě to na začátku nezaujme, pořád se tak nějak utěšuju tím, že se to třeba rozjede a když teď přestanu, přijdu o tu zajímavou část. Ale aby to nevypadalo, že jsem naprosto dokonalá a žádné rozečtené či nedočtené hříchy nemám, vyvedu vás z omylu.
Consuelu jsem si dala na noční stolek tuším už někdy loni před přijímacími zkouškami na vysokou. Hlásila jsem se na francouzštinu (kam jsem se konec konců i dostala) a říkala si, že Sandová se bude v mém seznamu literatury pěkně vyjímat. Navíc anotace téhle knížky se mi líbila. Takže jsem začala, přečetla asi dvě kapitoly a od té doby knihu neotevřela. Sice se utěšuju tím, že jednou to dočtu a teď to není zrovna ta nejdůležitější věc na světě, ale stejně pomalu začínám pochybovat o tom, že k tomu někdy dojde.


Frozie

Kate Mosse: Labyrint

Tak touto knihou je Labyrint od Kate Mosse. Je už stará několik let a asi ji ani mnozí nebudete vůbec znát. Ale i když ji mám v knihovničce asi tak 5-6 let dodnes jsem ji nepřečetla a asi ani nepřečtu. Já mám totiž takovou knižní strategii. Pokud mě kniha nezaujme na prvních padesáti stránkách, odkládám ji. A tenhle román mi strašně vadí jednou věcí - je napsán strašně zvláštní formou, která je absolutně nečtivá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eM. eM. | Web | 15. června 2013 v 20:03 | Reagovat

Labyrint taky nemůžu dočíst! Úplně chápu, co myslíš tou nečtivou formou, protože začátek je psán v přítomném čase, což absolutně nesnáším. Jsem ráda, že nejsem sama, kdo tu knížku nemohl dočíst, protože všem ostatním lidem, kteří ji četli, se líbila. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama