Sladká políbení (6)

21. června 2013 v 12:00 | C.ind.ere.lla |  Sladká políbení
Dlouho se tu neukázalo žádné sladké políbení, takže je nejvyšší čas to změnit. Po víc jak měsíční odmlce trocha romantiky. Osobně mám tuhle scénu moc ráda :)


Pozor! Následující úryvek může naspoilerovat děj!


Orson Scott Card
Zakletá

Převalil se na záda a spatřil ji vedle sebe - byla stejně nahá jako on, ležela na boku a opírala se o loket. Natáhl ruku a dotkl se její tváře. Opřela se mu o ni, pak se pootočila a políbila ho na dlaň.
Chtělo se mu zeptat: Má tohle být politické rozhodnutí? Dospěla jsi k závěru, že je načase naplnit naše manželství a vyhlásit tím Babě Jaze válku? Nebo tě k tomu přiměl soucit? Ten soustrastný výraz, který se ti objevil v obličeji u večeře, když jsi nedokázala akceptovat patetickou nabídku, kterou ti tenhle ubohý rytíř nabídl?
Nechal si však svá podezření pro sebe. Dokud ani jeden z nich nic neřekl, mohl předstírat, že je to láska. Že k němu cítí totéž, co cítí on k ní. Že tím nejlepším, co ho za celý život potkalo, byl onen den, kdy přišel k mýtině uprostřed lesa a spatřil tam pod listím tvar ženského těla, začarovanou spící princeznu, která tam ležela a čekala, až dospěje, aby ji mohl polibkem probudit.
Tímto polibkem. Tímto jemným a neuspěchaným polibkem. Tentokrát se nad námi nenaklání žádný medvěd. Není třeba odstranit žádnou kletbu. Je tu jen tenhle muž a žena, kterou miluje a která na oplátku miluje jeho. Nebo tomu alespoň mohl věřit, dnes v noci na chladném prostěradle, kde její rty potmě přejížděly po jeho a její vůně se mu rozlévala hlavou jako hudba, přehlušující všechny ostatní písně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama