I´m obsessed with... (5)

26. června 2013 v 13:53 | Frozie |  I'm obsessed with...
Zdravím a přeju pěkný, i když pořádně propršený den. Jelikož jsem ze srdce optimista, doufám, že se to počasí zlomí a celé prázdniny bude svítit sluníčko :) Takže doufejte se mnou, ať je nás víc.

A co že je moje další posedlost?
Půjčování knih z knihovny

Mnohé z vás to možná překvapí, ale v knihovně jsem něco jako stálý inventář. Knihovnice naší rodinu znají jménem a když jsem měla období, kdy jsem knihovnu moc nenavštěvovala, knihovnicím se to zdálo divné. Tohle období mě už přešlo, a není měsíc, kdy bych tuhle budovu alespoň jednou nenavštívila.

Proč si vlastně knihy z knihovny půjčuji? Je to jednoduché. Od přírody jsem spořivý člověk a jak víme, knihy nejsou nejlevnější záležitostí. Takže mám často obavy utratit svoje těžce vydělané peníze za nějakou blbost, na kterou mi bude v knihovničce akorát sedat prach. Proto si knihy, u kterých mám pochybnosti, radši předem půjčím v knihovně a teprve potom si je popřípadě dokoupím. Tenhle systém praktikuji už nějakou dobu a nemohla bych být spokojenější. Už kolikrát mě kniha zaujala, ale po přečtení jsem ji se zklamáním vracela zpátky.

Samozřejmě si kupuju i dost knih bez půjčení v knihovně, ale ty už mám ověřené podle vašich recenzí a vím, že za to stojí.

Měsíčně si půjčuju tak 5-6 knih. Víc to není jenom proto, že bych pak nestíhala číst knihy vlastní. Jediné štěstí je, že bydlím na poměrně malém městě, takže spoustu knížek ani v knihovně nevedou. Bydlet v Praze, kde kupují každou novinku dopadnu stejně jako Freckles s 57 výpujčkami :D Ale nebojte se, za rok maturuju a pak směr Praha, takže tak možná jednou stejně skončím :D

A co vy? Půjčujete si knihy z knihovny? Nebo si radši knihy kupujete? A jaký byl váš rekord ve výpujčkách?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama