Třicetidenní knihobraní

30. května 2013 v 10:00 | C.ind.ere.lla |  Třicetidenní knihobraní
Rozhodla jsem se, že bych vám mohla představit svoji knihovničku a to trochu netradičním způsobem. Využuju k tomu knižní výzvu, která se objevila na VeEee's Bookshelf. O co půjde? O měsíční výzvu, probíhající v červnu, při níž každý druhý den přidám na blog krátký článek o knížce, která mi patří a k níž mám určitý vztah. Odkazy na všechny články se pak objeví i přímo v tomhle článku, aby se daly snadno dohledat :).
A o jaké knihy že to půjde? Sami si můžete přečíst seznam :)1. června - 2. června
vyberte jednu knihu ze svého aktuálního stavu knihovničky, kterou za nic na světě nedáte, i kdyby bylo potřeba zbavit se všech knih. Nemusí to být proto, že je vaše oblíbená, ale třeba vám jí věnoval někdo blízký, nebo je s podpisem, apod.

3. června - 4. června
vyberte jednu knihu ze svého aktuálního stavu knihovničky, kterou doposud nechápete a máte pocit, že jí snad ani nikdy nepochopíte, a když už, tak to bude za hodně dlouhou dobu.

5. června - 6. června
vyberte jednu knihu ze svého aktuálního stavu knihovničky, kterou můžete číst opakovaně, a přece jen vás neomrzí. Pokud možno napište, kolikrát jste již danou knihu přečetli.

7. června - 8. června
jsou knihy, kdy nás konec ani tolik nepřekvapí, ale pak jsou takové, kdy máme chuť umlátit autory pánví po hlavě. Vyberte jednu knihu, jejíž konec vám vyrazil dech, ať už v dobrém, nebo špatném.

9. června - 10. června
ne ze všech hrdinů se musíme nutně posadit na zadek. Vyberte jednoho/jednu hrdinu/hrdinku z knihy, kterého/kterou nemůžete absolutně vystát.

11. června - 12. června
s příchodem 50 Shades se roztrhl pytel s knihami plnými sexu. Je tu nějaká, klidně i 50 Shades, při které se opravdu červenáte?

13. června - 14. června
někteří autoři se snaží o srdcervoucí konce a některým se to opravdu povede. Jaká kniha upřímně rozplakala právě vás?

15. června - 16. června
kterou knihu z vaší knihovničky se vám prostě nedaří dočíst, ať se snažíte sebevíc?

17. června - 18. června
ne vždy se povede, co naplat, jaká kniha z vaší knihovničky má tu nejošklivější obálku?

19. června - 20. června
najde se nějaký stařeček, kterého uchováváte ve své knihovně a má za sebou už ty nejlepší roky?

21. června - 22. června
jsme knihomolové, takže si kupujeme knihy. Jaký je váš nejnovější přírůstek v knihovně. Pokud jste si jich najednou koupili víc, platí ten, který je na účtence jako poslední :D.
PS: nemusíte si nutně v tyto dny kupovat knihy, pokud byl váš poslední nákup v prosinci minulého roku, platí i tato kniha.

23. června - 24. června
tohle možná bude těžké, ale najděte ve vaší knihovničce knihu, která má podle vás tu nejhezčí obálku.

25. června - 26. června
jsou věci, na které jsme hodně pyšní, mezi takové můžou patřit i knihy. Vyberte jednu, kterou si závidíte, se kterou se klidně i vytahujete.

27. června - 28. června
při čtení které knihy z vaší knihovničky, jste se vážně báli o svoje zdraví? Kdy se vám srdce rozbušilo tak, že jste každou chvíli počítali s infarktem, ať už díky strašidelným, romantickým nebo jiným scénám.

15. Kniha, u které bych vážně ocenil/a pokračování (dotisk)
29. června - 30. června
nakladatelé si s námi občas hrají. U které knihy nesmírně toužíte po nějakém tom pokračování a nebo po dotisku?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama