I´m obsessed with... (3)

22. května 2013 v 16:37 | Frozie |  I'm obsessed with...
Tak, co zbožňuje ségra alias Popelka jste si mohli přečíst v posledních dvou obsesích. No a teď přichází řada i na mě. První věc, která vás určitě překvapí je, že naše záliby a věci, které zbožňujeme jsou opravdu rozdílné. Každá zkrátka dáváme přednost úplně jiným věcěm :)


Game of Thrones


Dílo, které snad ani nemusím představovat. Před několika lety zaplavil internet a televizi seriál z dílny HBO a okamžitě se strhlo davové šílenství po tomto tématu.

Přiznám se, že jako u spostu dalších věcí, mě i tento seriál nechával zcela chladnou. Věděla jsem, že existuje, ale nijak výrazněji jsem se o něj nezajímala. Přelom nastal až když jsem na něj narazila na internetu a docela mě zaujalo téma, kterým se zabývá. No a pak to šlo rychle. Za víkend jsem skoukla 6 dílů (víc jich tehdy nebylo) a v pondělí se běžela podívat do knihovny jestli vlastní knihu, podle které byl seriál zpracován. Jaké bylo ale bylo mé zděšení, když ji tam neměli! Takže jsem zamířila do Luxoru a doufala, že jsem úspory utratila za hodnotné dílo a ne za brak :D

Samozřejmě jsem se hned pustila do čtení. A tuhle asi 900 stran dlouhou knihu jsem přečetla za 3 nebo 4 dny. Tak moc mě totiž nadchla. Martin totiž vytvořil tak dokonalý svět, který je ale tomu našemu velice podobný. A opravdu největším plusem celé knihy jsou postavy. Jsou totiž naprosto uvěřitelné. I když se děj odehrává v jakémsi fantasy světě, nikde nepobíhají vyložení hrdinové ani stoprocetní záporáci. Každá osoba v knížce se zkrátka chová jako člověk. Má spoustu dobrých, ale i špatných vlastností. A tak by to mělo být. Kdo knížku četl také ví, že není rozdělená do běžných kapitol. Každou část vypráví jiný hrdina (tak můžeme různou situaci kolikrát vidět z různých úhlů). Západozemí je navíc tak rozlehlé, takže vždy víme, co se děje na studeném severu i jaké intriky se spřádají na slunném jihu.
Celá sága s názvem Píseň ledu a ohně má naplánovaných sedm dílů, z nichž zatím vyšlo pět. A já jsem opravdu zvědavá, jak se to celé vyvrbí a kdo nakonec usedne na Železný trůn :)

Jak jsem už psala v úvodu, tak podle knih vznikl seriál. Mám ho také ráda, ale přesto k němu mám několik výtek. Asi tou největší je přemíra sexu. Kdo nědy viděl jakýkoli HBO seriál, tak ví o čem mluvím. Rozhodně neuvidíte romantické scény za svitu
svíček, spíš naopak. Nechci aby to vzynělo, nějak puritánsky. Ono i v knize je těchto scén velké množství, ale přecejenom, někdy už to hraničí s filmy pro dospělé.

Čtení této ságy mě naučilo jednu, poměrně důležitou věc. Když opominu úžasný zážitek ze čtení, tak je to hlavně náhled na "tlusté" knihy. Jednoduše ředčeno. Po té, co jsem přečetla třetí část, která má přibližně 1200 stránek, mě už délka žádné knihy rozhodně nezaskočí.

A co vy? Znáte tento fenomén? Četli jste knihy nebo viděli seriál? Určitě se o to se mnou podělte v komentářích :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lyn Lyn | E-mail | Web | 22. května 2013 v 16:46 | Reagovat

Kukla som z tretej série dve časti, ale rozhodla som sa, že počkám, kým to bude celé a potom to dopozerám. Neznášam tie napínavé konce a potom ešte týždeň čakať... :D to sa mi nechce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama