Ali Cronin - Láska, sex, touha: Nikdy neříkej navždy

10. března 2013 v 21:08 | C.ind.ere.lla |  Young Adult
Další recenze, i když ne právě doporučení.

Nakladatelství: FRAGMENT
Rok vydání: 2013
Počet stran: 240
Oficiální anotace: Sedmnáctiletá Sára byla poslední z party, kdo neměl OPRAVDOVÉ zkušenosti s kluky. To se ale změnilo a teď prožívá svoji první velkou lásku. Na dovolené ve Španělsku potkala báječného kluka - Joea a všechno je téměř super... alespoň ze začátku. Zničehonic však Joe zmizí, nezvedá telefon, neodpovídá na zprávy. Co když Sáru jen využívá? Podaří se jí odhalit pravdu?


Moje hodnocení: 55%
Asi takhle - jednou to naprosto stačilo. Anotace rozhodně zněla slibně a zaujala mě i obálka. To, co se z knihy nakonec vyklubalo, mě však svou kvalitou nepřesvědčilo.

Děj
Tak si to vezměme popořádku. Sára je v podstatě naprosto normální puberťačka a jediná panna v jejich holčičí partě. Nebo alespoň donedávna byla. V létě se totiž na rodinné dovolené ve Španělsku seznámí s naprosto úchvatným studentem politologie Joem. A je asi celkem jasné, jak to s její nevinností dopadne.
Žhavé letní počasí je schopno zapálit spalující vášeň sálající víc než sluneční paprsky. Sára zcela podlehne kouzlu šarmantního vysokoškoláka. Jiskry mezi nimi přeskakují od samého začátku a už první noc po seznámení stráví společně na pláži. Zasvětí ji vášnivým polibkům, k ničemu dalšímu zatím nedojde, přesto vývoj událostí spěje k jedinému - Sára je na nejlepší cestě přijít se svou letní známostí o panenství.
Poslední noc před Joeovým odjezdem se dívce podaří vylákat rodiče i mladšího bratra ven, takže vzduch je čistý. Pak už nezbývá než vytvořit příjemnou atmosféru, zásobit se kondomy a pozvat okouzlujícího chlapce k sobě do pokoje. V horku španělské noci se spolu intimně sblíží. Pro Sáru je tato první milostná zkušenost poněkud nepříjemná, přesto je do svého milence zblázněná. Když jí pak Joe slíbí, že se brzy ozve, je v sedmém nebi.
Slíbená chvilka se protáhne na nějakých čtrnáct dní, přesto je Sára nadšená, když od Joea obdrží správu, v níž ji zve k sobě do Londýna. Dívka neváhá. Doma se vymluví a nastoupí do vlaku směr nádraží Victoria. Tady už na ni čeká Joe, odvede ji do svého bytu a okamžik nato jsou už oba nazí a v posteli. Jejich sex je naprosto báječný a tím se odstartuje kolotoč, ze kterého může být pěkně těžké vystoupit...

Postavy
Hlavní hrdinka Sára má tři kamarádky - Ashley, Donu a Cass - a tři kamarády - Riche, Jacka a Ollieho. Všichni stojí bezbýhradně při ní a jsou ochotní jí kdykoliv pomoci. Když jim vykládá o své nové letní známosti, jsou naprosto nadšení. Každá z dívek je úplně jiná. Ashley se většinu času zabývá kluky - a hlavně sexem s nimi. Cass narozdíl od toho má stálého přítele a je mu věrná až za hrob, což o něm se bohužel říct nedá.
Sára je zcela pohlcena svou letní známostí a je dost naivní. Neuvědomuje si, že letní láska obvykle nepřežije léto. Joe je pro ni ideálem a ona je do něj absolutní blázen. Nemluví o nikom a ničem jiném, čeká na každou jeho zprávu nebo telefonát. Že se intervaly mezi nimi prodlužují jí nepřipadá nijak divné, ani to, že zpráv mnohem víc odešle než obdrží. Je prostě naivní a příliš nezkušená, než aby jí došlo, jak se věci vlastně mají.

Jazyk
Nedá se říct, že by kniha nebyla čtivá, napsaná je relativně slušně. Přesto jsou v ní některé nedostatky, které vyloženě bijí do očí. Třeba způsob, jakým autorka střídá spisovnou a nespisovnou řeč. Zvlášť příšerné je, když píše spisovně a najednou do toho vloží nějaký nespisovný tvar. Nemluvě o tom, že to nemá žádnou pravidelnost a snad ani speciální význam. Prostě si slova upravuje, jak ji právě napadne. Přičemž nespisovné tvary nejsou vždy nutně jen v přímé řeči. To mi vadí asi nejvíc.

Celkově mě román dost zklamal. Čekala jsem víc. Místo zábavného, romantického čtení jsem se však dočkala naivního příběhu bez hlubšího smyslu i pořádného děje. Prostě dvě stě stran nudy. Škoda. Myslím, že příběh má jistý potenciál. Jen měl být využit lépe.

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Táňa Táňa | E-mail | Web | 10. března 2013 v 21:22 | Reagovat

Zní to opravdu hrůzostrašně :-D Obálka vypadá zajímavě a anotace také, ale asi to nebude nic pro mě... No škoda vypadalo to zajímavě, ale aspoň nebudu z knihy zklamaná :-) Pěkná recenze! :-D

2 DementiQ DementiQ | Web | 10. března 2013 v 21:27 | Reagovat

pěkný blog :) a super design :)

mimochodem,pokud se ti líbí green day,mrkni na můj blog :)

3 Dennikk Dennikk | 9. května 2013 v 18:29 | Reagovat

No tohle je jedna z knih v mém pořadí, kterou jsem si chtěla přečíst. Ale poté co jsem si přečetla tvoji recenzi už moc nevim nevim :( Nějak mě to nenadchlo, ale hlavně zklamalo. Ještě si to promyslím :)

4 Jane Jane | 13. května 2013 v 19:07 | Reagovat

Tak jsem si myslela, že tahle kniha bude něco pro mě. Zajímavý popis, pěkná obálka knihy, ale ten děj jak tady čtu, teda nic moc. Vůbec mě to nezaujalo. To je docela škoda :-(

5 Barča Barča | 11. července 2013 v 15:32 | Reagovat

Mě se ta knížka líbila strašně moc..! Doporučuji. ;-)  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama