Dracula

1. listopadu 2009 v 17:54 | C.ind.ere.lla |  Divadlo
Recenze muzikálového představení.


A mám tady pro vás další recenzi. Tentokrát je to muzikál Dracula, na kterém jsem byla včera, tj. 31. 10. v pražském divadle Hybernia.

Obsazení:
Dracula: Josef Vojtek
Lorraine: Leona Machálková
Adriana/Sandra: Zdenka Trvalcová
Šašek/Sluha/Profesor: Jiří Langmajer
Steven: Bohuš Matuš
Nick: Alan Bastien
Kněz: Bedřich Levý
Nymfa ohnivá: Barbora Leierová
Nymfa hodinová: Olga Lounová
Nymfa větrná: Sylva Schneiderová

Muzikály jsou takovou moji srdeční zálečitostí a na Draculovi jsem byla už podruhé a měla jsem docela štěstí v tom, že až na Leonu se mi kompletně změnilo obsazení. Tudíž mám možnost posuzovat a hodnotit.
Začnu scénou a kostýmy a pak se budu věnovat jednotlivým zpěvákům. Kostýmy Romana Šolce jsou tradičně skvělé. Líbí se mi dokonce víc než ty, které v devadesátých letech navrhl pan Pištěk. Mám totiž pocit, že pan Šolc se snaží kostýmy navrhovat tak, aby odpovídaly historické opoše, pro kterou jsou zamýšleny a v Draculovi je všechno oblečení uvěřitelné. Scéna je vzhledem k rozměrům divadla Hybernia vyřešena celkem dobře. Scénograf se snažil připodobnit ji ke scéně v Kongresovém centru a třeba Ložnice Adriany nebo Casino v druhém dějství vypadají dost podobně. Všechno se však pochopitelně okopírovat nedalo a proto se setkáváme i s úplně novými prvky. Osobně se mi dost líbí točna s obřími svícemi.

A teď už jednotlivé výkony:
Josef Vojtek - Pepa je rocker každým coulem a rozhodně nemá tak velký hlasový rozsah jako Marián nebo Dan, ale s rolí Draculi se popral dost dobře. Obdivuju hlavně jeho hereckou stránku jeho role, kterou podle mě podal dokonale. Pěvecky možná neyl úplně perfektní, ale herecky mě přesvědčil, takže určitě můžu říct, že je stejně dobrý jako marián, který mi zpíval, když jsem byla na Draculovi minule.
Leona Machálková - Leonu jsem měla už podruhé a řekla bych, že se od minula podstatně zlepšila. Tentokrát zpívala procítěněji, lépe intonovala a jejímu hereckému výkonu mám také máloco vytknout. O svojí roli mě skutečně přesvědčila.
Zdenka Trvalcová - Zdenička je skvělá zpěvačka a podala excelentní výkon. Její Adriana se mi líbila možná o maličko víc než Sandra. Tady bych asi dala přednost spíš Šárce, která mi zpívala minule. Přesto zahrála a zazpívala s citem a nemám ji co vytknout.
Jiří Langmajer - To bylo trpké zklamání. Jirka je spíš herec, ale v Draculovi to moc nepředvedl. Jeho šašek i sluha byli velmi slabí. Reputaci si u mě vylepšil až svým podáním profesora, které nemělo chybu. Tahle část role mu skutečně sedí a vážně mu ji věřím. Výkon, který podává v prvním dějství, je však dost slabý.
Bohuš Matuš - Bohouška mám moc ráda kvůli jeho úžasné barvě hlasu. A ani v Draculovi mě nezklamal. Na jevišti sice dlouho nepobude, ale za tu krátkou chvíli ze sebe dokáže vydat všechno.
Alan Bastien - Alan byl vynikající. Svými výstupy mě dokonale přesvědčil. Navíc mám pocit, že se Zdenkou si jako partneři vážně sednou a jejich hlasy spolu bezvadně ladí.
Bedřich Levý - Co říct o postavě, která se v celém muzikálu moc neprojeví? Zazpívané i zahrané to bylo dobře, ale ono toho co hrát zase není.
Nymfy - Nejlepší mi asi přišel výkon Olgy Lounové, ale dobré byly všechny tři. Jejich postrkování a pošklebování se navzájem mě docela pobavilo.

A jak na závěr všechno shrnout? První dějství mi trochu kazil výkon Langmajera, takže jsem si ho začala pořádně vychutnávat až od Stevenovi písničky, ale druhé dějství jsem si užila na maximum. Hlavně Snový soud a Draculovu smrt. Celkově dávám pěkných 90%.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Juni Juni | 2. listopadu 2009 v 15:53 | Reagovat

Ahojky :D
Máš ráda RPG na téma vlkodlaci či upíři?
Tak rozhodně navštiv tenhle blog www.fateful-trip.blog.cz ....
Omlouvám se za reklamu.. x)

2 Elizabeth Greenova Elizabeth Greenova | Web | 3. listopadu 2009 v 18:48 | Reagovat

Na draculu bych si taky rada zašla....musím uznat že praha má kouzelná divadla :D

3 Clarett Clarett | Web | 4. listopadu 2009 v 19:06 | Reagovat

Ano, ano, Draculu bych taky ráda shlédla...já byla na Kudykamu, což bylo úžasné představení...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama