Rozmarné léto

20. září 2009 v 20:20 | C.ind.ere.lla |  Divadlo
Recenze divadelního představení.


Mám pro vás první recenzi. Jejím obsahem bude divadlení představení Rozmarné léto, na kterém jsem byla v Praze hned z kraje září.

Oficiální anotace:
Lampy, kouzelný klobouk a strmý provaz... Jak je to krásné býti kadeřavým!
Otevíráme říční lázně mistra Antonína Důry se spoustou vody, molem a terasou pro návštěvníky. A na náměstí přitáhne svůj vůz kouzelník Arnoštek, napne provaz a představení může začít.
Nuže vstupte, vstupte! Navštivte městečko Krokovy Vary!
Vejděte do hospody u Čtrnácti pomocníků!
Stanete se svědky událostí, které nikdo nečekal, ale každý po nich toužil!
Léto už je tady, komedianti se blíží a co s načatým večerem?
Během představení podáváme pivo, rozmarné víno, limonády a delikatesní utopence. A přes den otevíráme hospodu i plovárnu! Speciální nápojový i jídelní lístek a možnost posezení přímo u řeky Orše! To jste ještě nezažili!
(A my taky ne - tak nám držte palce. A přijďte. Rádi zahrajeme, zazpíváme, obsloužíme.)

Obsazení:
Antonín Důra, mistr plovárenský: Jan Potměšil, Miroslav Hanuš
Kateřina Důrová: Eva Elsnerová
Major Hugo: Tomáš Stolařík, Tomáš Karger
Kanovník Roch: Rostislav Čtvrtlík, František Kreuzmann
Kouzelník Arnoštek: Miloslav Tichý
Anna: Eliška Boušková
Hostinský: Jakub Špalek
Hostinská: Lenka Hušková, Irena Kristeková
Hra na klavír, zpěv: Veronika Němcová

Divadelní zpracování české románové klasiky Vladislava Vančury má na svědomí divadelní spolek Kašpar, který sídlí v Divadle v Celetné. Spíše než divadlo se hodí název divadélko, protože je to prostor vskutku komorní. V 19 řadách je celkem 184 sedadel. Je to nejspíše způsobeno i tím, že toto divadlo leží v srdci historické Prahy - v Celetné ulice. Nepatří mu však nějaká samostatná budova. Je vystavěno v prvním patře pavlačového domu a pokud nevíte, kde hledat, snadno ho přehlédnete.

A teď k představení samotnému. Svým zpracováním mě velmi mile překvapilo. Nemohu ho porovnat ani s filmem ani s knižní předlohou, proto budu soudit pouze divadelní představení. hra nevyniká nějakým zvlášť složitým dějem. celá zápletka se točí pouze kolem několika málo postav a zvláště pak okolo kouzelníka Arnoštka s krásnou asistentkou, kteří zavítali do malého lázeňského městečka Krokovy Vary.
Děj se soustřeďuje na tři místa - plovárnu, hospodu a náměstí. Plovárna zabírá prostor hlavního jeviště, přičemž jeho polovina je upravena jako vodní nádrž skutečně naplněna vodou. Hspoda a náměstí jsou pak na zvýšeném prostoru pod jevištěm. zde se také nachází provaz, na kterém Arnoštek provádí své triky.
Během hry zazní několik českých a francouzských písniček, uvidíte skutečné kouzelnické triky a dokonce provazochodce. Děj doplňuje kometář hostinského a jeho ženy.
Co mi přišlo jako velmi příjemné a neobvyklé zpestření děje, byla přestávka. Na té by, samo o sobě, nic tak speciálního nebylo, kdyby se během ní neobjevili herci nabízející divákům ohřáté párky, utopence, limonády a nejrůznější druhy alkoholu. Všechno jídlo je skutečně pravé a velmi chutné :)

Během představení jsem se skutečně dobře pobavila a přestože trvá přes dvě a půl hodiny, nebyl v něm moment, který by mě nudil. Můžu ho všem vřele doporučit. A abych vás nalákala, tady je malá ochutnávka.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Will Will | 22. září 2009 v 15:34 | Reagovat

Věřim, že to mohlo bejt dobrý. Taková klasická humorná hra. myslim si, že stojí za to to vidět

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama